Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2014, 16:25

autor: Adrian Werner

Tales from the Borderlands – pierwsze konkrety odnośnie przygodówki studia Telltale Games

Podczas festiwalu SXSW studio Telltale Games zdradziło pierwsze konkretne informacje na temat epizodycznej przygodówki Tales from the Borderlands.

Tales from the Borderlands – pierwsze konkrety odnośnie przygodówki studia Telltale Games - ilustracja #1

W grudniu zeszłego roku studio Telltale Games zapowiedziało grę Tales from the Borderlands, czyli epizodyczną przygodówkę osadzoną w świecie wykreowanym przez zespół Gearbox Software. Od tego czasu autorzy nabrali wody w usta odnośnie tego projektu. Teraz jednak uległo to zmianie podczas festiwalu South by Southwest, znanego powszechnie jako SXSW. Na zorganizowanej prezentacji twórcy zdradzili sporo konkretów odnośnie tej produkcji. Jej fabuła obracać się będzie wokół losów dwóch postaci. Pierwszą z nich będzie zawodowa oszustka imieniem Fiona, a drugą Rhys, czyli wyposażony w cyberwszczepy pracownik potężnej korporacji. Oboje mają być osobami o wątpliwej moralności, dzięki czemu spojrzymy na świat planety Pandora z innej perspektywy niż w serii Borderlands, gdzie kierowaliśmy bardziej szlachetnymi bohaterami.

Przedstawiona w grze historia zostanie zaprezentowana w nietypowy sposób. Rhys i Fiona oboje będą opowiadali o tych samych wydarzeniach, ale bardzo szybko w ich relacjach pojawią się nieścisłości i sprzeczności, a gracze będą musieli sami wydedukować stało się naprawdę.

Pod względem mechanizmów zabawa polegać ma więc głównie na podejmowaniu decyzji, które ukształtują dalszy przebieg historii. Pojawią się również sekcje strzelankowe, choć zostaną one zrealizowane inaczej niż w serii Borderlands. Nie zdradzono jednak żadnych konkretów. Ponadto istotną rolę odegraj unikalne umiejętności postaci. Fiona polegać ma na niezwykle skutecznych zdolnościach argumentacji, podczas gdy Rhys zrobi użytek głównie ze wszczepów pozwalających mu na manipulowanie systemami elektronicznymi.

Jednocześnie gra ma być mocno komediowa. The Walking Dead oraz The Wolf Among Us były bardzo poważne, ale studio Telltale Games w początkowym okresie swojej kariery koncentrowało się na humorystycznych opowieściach i autorzy od dawna chcieli wrócić do tych klimatów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.