Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lutego 2014, 09:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wasteland 2 - deweloping RPG-a akcji studia inXile „na ostatniej prostej”

Studio inXile Entertainment znajduje się obecnie „na ostatniej prostej” tworzenia gry Wasteland 2. Taka informacja pojawiła się na Kickstarterze, gdzie Brian Fargo przybliżył aktualne stadium projektu i plany na najbliższe miesiące.

Brian Fargo ze studia inXile Entertainment poinformował za pośrednictwem Kickstartera, że deweloping gry Wasteland 2 znajduje się obecnie „na ostatniej prostej”. Najbliższe trzy miesiące twórcy chcą przeznaczyć na dopracowanie wszystkich aspektów swojej produkcji, a po tym okresie przyjdzie pora na końcowe szlify i wyeliminowanie ostatnich błędów. To dobra informacja dla graczy wyczekujących premiery. Wszystko wskazuje bowiem na to, że deweloper będzie w stanie wypuścić pełną wersję Wasteland 2 jeszcze w tym roku, tak jak zapowiadano do tej pory. Wprawdzie dokładny termin wciąż nie został potwierdzony, ale całkiem realna wydaje się być nawet jesień. Po trzymiesięcznym okresie kończącym się w drugiej połowie maja twórcy będą musieli poświęcić jeszcze trochę czasu ostatnie poprawki. Trudno w tej chwili powiedzieć, ile dokładnie im to zajmie.

Jeden z nowych screenów z gry Wasteland 2 - Wasteland 2 - deweloping RPG-a akcji studia inXile „na ostatniej prostej” - wiadomość - 2014-02-20
Jeden z nowych screenów z gry Wasteland 2

Na jakie usprawnienia mogą liczyć posiadacze Wasteland 2 w wersji beta dostępnej na Steamie? W najbliższym czasie studio inXile Entertainment chce przede wszystkim skupić się na usprawnieniu systemu walki i interfejsu użytkownika. Oprócz tego dodawane będą kolejne umiejętności postaci, a sztuczna inteligencja zostanie poprawiona. Twórcom zależy również na tym, by poczynania gracza miały jeszcze większy wpływ na dalsze wydarzenia niż do tej pory.

Przy okazji potwierdzono, że 24 lutego nabywcy wczesnej wersji Wasteland 2 doczekają się kolejnej aktualizacji. Wprowadzi ona nowy interfejs użytkownika, kolejne lokacje do zwiedzenia i modyfikacje w już istniejących etapach, poszerzoną destrukcję otoczenia, więcej animacji postaci w trakcie walki, a także kolejne dźwięki otoczenia. Udostępniono też dwa screeny, które możecie obejrzeć w tej wiadomości.

Wczesna wersja gry Wasteland 2 jest obecnie dostępna na Steamie - Wasteland 2 - deweloping RPG-a akcji studia inXile „na ostatniej prostej” - wiadomość - 2014-02-20
Wczesna wersja gry Wasteland 2 jest obecnie dostępna na Steamie

Wasteland 2 to kontynuacja postapokaliptycznej gry RPG z 1988 roku. Sequel autorstwa studia inXile Entertainment ukaże się na PC w tym roku. Wasteland 2 to jeden z projektów ufundowanych w serwisie Kickstarter – gracze przekazali twórcom w sumie ponad 3 miliony dolarów. Tytuł ukaże się w naszym kraju także w wersji pudełkowej za sprawą firmy Cenega, która przygotuje polską kinową wersję językową (napisy).