Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Wargaming.net Press Release 18 lipca 2013, 13:15

Wargaming szykuje się World Cyber Games 2013

World of Tanks oficjalną dyscypliną e-sportową.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Wargaming, wiodąca firma sektora gier komputerowych ma przyjemność poinformować, iż World of Tanks będzie obecne na World Cyber Games 2013, czyli na międzynarodowym święcie e-sportu, które skupia najlepszych cyber-atletów z całego świata.

“Drużyny czołgistów znacząco podniosły swoje umiejętności od zeszłego roku i oczekujemy zaciętej rywalizacji na WCG 2013,” powiedział Jonghyuk Baak, dyrektor globalnego e-sportu w Wargamingu. „Od startu naszej ligi Wargaming.net, World of Tanks przeszło długą drogę w profesjonalnym gamingu i dalej będziemy rozwijać grę w tym kierunku. Zarówno pod kątem samej rywalizacji jak i wygody oglądania rozgrywek przez widzów, cały czas będziemy dokładać nowe rozwiązania e-sportowe oraz wspierać profesjonalne drużyny.”

Po debiucie w 2012 r. na World Cyber Games, World of Tanks kontynuuje swoją drogę w profesjonalnej rywalizacji. W tym roku odbędą się rozgrywki narodowe w USA, Europie, CIS i Azji. Najlepsze drużyny z poszczególnych terytoriów zmierzą się podczas międzynarodowym turnieju, którego stawką będzie występ podczas wielkiego finału na World Cyber Games, który odbędzie się w mieście Kunshan w Chinach, pomiędzy 28 listopada do 1 grudnia.