Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Gaijin Press Release 5 czerwca 2014, 16:45

War Thunder: Ground Forces na PlayStation 4

Od teraz gracze mają dostęp do ponad 400 dokładnie odwzorowanych jednostek wojskowych z okresu II wojny światowej (samolotów i sił lądowych). W planach studia Gaijin Entertainment czekają już setki kolejnych, które do gry trafiać będą wraz z regularnymi aktualizacjami War Thunder.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Gaijin Entertainment ma przyjemność poinformować, że rozszerzenie War Thunder: Ground Forces zadebiutowało dziś na platformie PlayStation®4 (PS4™) i jest już dostępne zupełnie za darmo w PlayStation®Network (PSN™). Z okazji premiery, gra doczekała się znaczącej aktualizacji: dodano crossplatformowy multiplayer oraz nowe tryby gry z opancerzonymi pojazdami.

Od teraz gracze mają dostęp do ponad 400 dokładnie odwzorowanych jednostek wojskowych z okresu II wojny światowej (samolotów i sił lądowych). W planach studia Gaijin Entertainment czekają już setki kolejnych, które do gry trafiać będą wraz z regularnymi aktualizacjami War Thunder.

Jedną z nowości w War Thunder na PS4 jest multiplayer z opcją crossplatform. Oznacza to, że konsolowi gracze mogą już rywalizować z użytkownikami komputerów PC i Mac. Możliwe jest nawet tworzenie drużyn (do 4 osób) i wspólna walka ze znajomymi, bez względu na platformę i tryb gry. Aktualizacja dotyczy również rozszerzenia Ground Forces, w którym gracze dowodzą czołgami i działami przeciwpowietrznymi.

O nowościach w War Thunder wypowiedział się dyrektor zarządzający Gaijin Entertainment, Anton Yudintsev: „Nasze codzienne starania cały czas są nagradzane przez społeczność fanów War Thunder. Niech świadczy o tym ponad 7 milinów graczy w wersji na PC! Teraz z ogromną radością witamy użytkowników PS4 i zapraszamy do wspólnej walki na polach II wojny światowej. Konsola PlayStation 4 pozwoliła nam stworzyć niezwykle piękną grę, która warstwą wizualną dorównuje tej z najsilniejszych komputerów. Ponadto urządzenie PlayStation Camera okazało się być niezwykle przydatne podczas powietrznych walk – za sprawą funkcji śledzenia głowy, gracze mogą swobodnie rozglądać się w kokpicie, nawet podczas intensywnych starć.”

Właściciele PS4 mają możliwość kupienia unikalnego zestawu „Invader”, zawierającego amerykański samolot szturmowy, A-26C-45 Invader, oraz inne przydatne w rozgrywce bonusy. Każdy konsolowy gracz otrzyma także unikatowy emblemat do swoich jednostek. Dodatkowo każdy subskrybent PlayStation®Plus będzie miał szanse zdobycia kolejnych emblematów oraz otrzyma możliwość kupienia konta premium War Thunder ze specjalnym rabatem.

To jeszcze nie koniec! Gaijin Entertainment zaoferuje każdemu subskrybentowi PlayStation Plus darmowy samolot – myśliwiec P-36A „Hawk” porucznika Philip M. Rasmussena, który jako jeden z nielicznych Amerykanów zdołał wzbić się w powietrze podczas obrony Pearl Harbor. Prezent ten będzie dostępny w najbliższych dniach.