Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 stycznia 2013, 16:50

autor: Adrian Werner

War of the Roses - test na notebooku ASUS R500V

Testujemy grę War of the Roses na notebooku ASUS R500V.

War of the Roses to gra o wysokich wymaganiach sprzętowych. Ciekawiło nas zatem, jak poradzi sobie z nią słabszy z naszych notebooków.

 Po dokładny opis gry odsyłamy do jej testu na notebooku ASUS G75V.

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Dual Core 2.4GHz
    Pamięć RAM:  4 GB
    Karta grafiki: GeForce 9800 lub lepsza
    System operacyjny:  Windows Vista , Windows 7

REKOMENDOWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Quad Core
    Pamięć RAM:  4 GB
    Karta grafiki:  GeForce 460 lub lepsza
    System operacyjny: Windows Vista , Windows 7

Wymagania są jak widać wysokie. Przypomnijmy, że wykorzystany przez nas w teście ASUS R500V ma procesor Intel Core i5 3210QM 2.5 GHz, 6 GB pamięci RAM i dedykowaną kartę grafiki NVIDIA GeForce GT 630M z 2 GB pamięci.

Ustawienia niskie, rozdzielczość 1280 x 720

Świadom wysokich wymagań gry testowanie rozpocząłem od ustawień niskich w rozdzielczości 1280 x 720. Na takich opcjach notebook poradził sobie wyśmienicie i najniższy zanotowany wynik wyniósł 39 klatek na sekundę.

Ustawienia średnie, rozdzielczość 1366 x 768

Gorzej było na ustawieniach średnich w rozdzielczości 1366 x 768. Na takich opcjach silnik potrafił już schodzić poniżej 30 klatek na sekundę i było to widoczne gołym okiem. Mimo to w najgorszym razie wyświetlane było 27 FPS-ów, co nie jest wartością idealną, ale jednocześnie nie przeszkadza w zabawie. Na ustawieniach średnich dało się wiec przy odrobinie uporu spokojnie grać.

Ustawienia wysokie, rozdzielczość 1366 x 768

Konfiguracja notebooka okazałą się natomiast zdecydowanie zbyt słaba na ustawienia wysokie. Przy nich silnik regularnie schodził poniżej 25 klatek na sekundę i zdarzały się nawet spadki poniżej 20 FPS-ów. Gra wyraźnie chrupała i rozgrywka nie sprawiała frajdy.

Podsumowanie

War of the Roses okazało się wymagającą grą. Na ustawieniach wysokich notebook ASUS R500V nie był w stanie sobie poradzić z tym tytułem. Przyzwoicie natomiast wypadł na średnich, a na niskich dało się grać bez żadnego problemu.

W galerii podpiętej pod tym testem wgrałem dla Was obrazek pokazujący różnice między poszczególnymi poziomami detali.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

War of the Roses

War of the Roses