Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 października 2011, 10:50

W symulatorze Battlefielda 3 nawet ból jest prawdziwy

Emitowany w brytyjskiej telewizji program The Gadget Show stworzył urządzenie pozwalające na przeniesienie się do wnętrza gry Battlefield 3.

Brytyjski program telewizyjny The Gadget Show zbudował symulator Battlefielda 3. To niesamowite urządzenie zostało stworzone, aby przenosić do wnętrza gry i idzie w tym tak daleko, że gracze mogą nawet poczuć ból po tym jak ich postać zostanie trafiona.

Symulator powstał dzięki pomysłowemu połączeniu kilku technologii. Pierwszą z nich jest olbrzymi panoramiczny ekran na którym projektory HD wyświetlały 180 stopni obrazu z gry. Na podłodze rozłożono nietypową bieżnię pozwalającą na chodzenie w każdym kierunku i przeniesienie tych ruchów do silnika Battlefielda 3. Za broń posłużył plastikowy karabin wykorzystywany w grach na iPhone’a, który może zastępować myszkę dzięki aplikacji Mobile Mouse.

Maniacy z The Gadget Show nie poprzestali jedynie na tym. Zamiast tego dodali jeszcze 12 karabinków paintballowych, które strzelały do graczy, gdy ich postać została trafiona w grze. W ten sposób otrzymano symulacje bólu. Wszystko to połączone zostało z systemem kamer śledzących  postawę graczy. W sumie dało to niesamowity efekt i chyba każdy z nas chciałby choć raz móc zagrać korzystając z takiego urządzenia.