Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 listopada 2011, 07:26

autor: Adrian Werner

W przyszłym roku również PC wykorzysta Kinecta

Microsoft zapowiedział windowsowe SDK pozwalające na tworzenie komercyjnych aplikacji korzystających z Kinecta.

Rok temu Microsoft wprowadził do sprzedaży Kinecta. Urządzenie to wykorzystuje zaawansowana kamerę, która potrafi rozpoznawać ruchy człowieka. Kontroler okazał się wielkim sukcesem i szybko podbił serca milionów osób na całym świecie. Do tej pory był on jednak przeznaczony jedynie dla użytkowników konsol. W przyszłym roku ulegnie to zmianie i wypuszczone zostanie oprogramowanie pozwalające na tworzenie komercyjnych aplikacji na Windowsa. Towarzysząca tej wieści przepiękna reklama pozwala zobaczyć jak wielki potencjał ma ta technologia.

W czerwcu Microsoft wypuścił pierwszy zestaw narzędzi (SDK) pozwalający na wykorzystanie Kinecta w systemie Windows, ale skierowany był on jedynie dla amatorów i środowisk akademickich. Teraz gigant z Redmond ogłosił, że na początku przyszłego roku zadebiutuje SDK umożliwiające tworzenie na system Windows komercyjnego  oprogramowania korzystającego z Kinecta. Dopiero to umożliwi spopularyzowanie tego kontrolera na pecetach.

Na konsoli Xbox 360 urządzenie służy głównie do gier, ale jego możliwości są znacznie większe. Rozpoznawanie ruchów jest bardziej elastyczną metodą interakcji  urządzeniami niż popularne obecnie ekrany dotykowe. Microsoft wypuścił filmik pokazujący jak olbrzymi potencjał ma ta technologia.