Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 kwietnia 2021, 14:05

W filmie Borderlands wystąpi aktorka ze Star Wars: Battlefront 2

Janina Gavankar, czyli aktorka znana ze Star Wars: Battlefront 2, dołączyła do obsady kinowej adaptacji serii Borderlands.

Obsada filmowej adaptacji cyklu Borderlands puchnie w oczach. Producenci ogłosili, że dołączyła do niej aktorka Janina Gavankar, którą zobaczymy w roli Commander Knoxx. Jest to nowa postać, opracowana na potrzeby ekranizacji. To córka Generała Knoxxa, czyli głównego przeciwnika bohaterów, która podążyła śladami swojego ojca przystępując do Karmazynowej Lancy, czyli prywatnej armii korporacji Atlas.

Janina Gavankar ma na koncie występy w takich filmach jak Droga powrotna czy Zaślepieni. Gracze znają ją przede wszystkim z roli Iden Versio, czyli głównej bohaterki kampanii w Star Wars: Battlefront II. Aktorka udzieliła również głosu w takich grach jak Far Cry 4 czy Horizon: Zero Dawn.

Przypomnijmy, że w Borderlands zobaczymy m.in. Kevina Harta w roli Rolanda, Cate Blanchett jako Lilith, Jamie Lee Curtis, która zagra Tannis oraz Floriana Munteanu wcielającego się w Kriega. Z kolei robot Claptrap przemówi głosem Jacka Blacka.

Zdjęcia do filmu Borderlands ruszyły na początku tego miesiąca na Węgrzech. Fani czekali na ten moment bardzo długo. Plany opracowania ekranizacji ogłoszono w sierpniu 2015 roku, ale potem przez wiele lat o projekcie było cicho. Coś zaczęło się dziać w tym temacie dopiero w zeszłym roku, kiedy to reżyserem został Eli Roth, ale potem wybuchła pandemia, która skomplikowała plany producentów.

Warto wspomnieć, że film osadzony jest we własnej wersji uniwersum marki. Ekranizacja ma być wierna grom pod względem klimatu i osobowości postaci, ale wydarzenia na srebrnym ekranie niekoniecznie będą takie same jak w serii studia Gearbox Software.

  1. Recenzja gry Borderlands 3 – w kosmosie bez zmian
  2. Borderlands 3 - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona serii