Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 kwietnia 2021, 12:45

Aktorzy z Borderlands na planie filmowym. Ruszyły zdjęcia

Ruszyły zdjęcia do filmowego Borderlands. Potwierdziła to Ariana Greenblatt grająca Tiny Tinę, która zamieściła zdjęcie z planu.

Po ponad roku pandemia koronawirusa wciąż daje się wszystkim we znaki, może nawet bardziej niż dotychczas. Jednakże filmowcy ani myślą dłużej odwlekać produkcję swoich dzieł. Ariana Greenblatt potwierdziła zapowiadane rozpoczęcie zdjęć do ekranizacji serii Borderlands. Trzynastoletnia aktorka wcielająca się w wybuchową Tiny Tinę podzieliła się na Twitterze fotografią z planu filmu w reżyserii Eli Roth (seria Hostel).

O kinowym Borderlands wiemy od dłuższego czasu, ale dopiero na początku 2020 roku potwierdzono reżyserkę i autora scenariusza (za który odpowiada Craig Mazin, scenarzysta serialu Czarnobyl). Jeszcze dłużej musieliśmy czekać na ujawnienie pierwszych aktorów zaangażowanych w produkcję, uwzględniających – oprócz Ariany Greenblatt – Kevina Harta w roli Rolanda, Cate Blanchett wcielającą się Lilith oraz Jacka Blacka jako głos Claptrapa. Na razie nie podano nawet przybliżonej daty premiery filmu.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej