Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 maja 2020, 13:11

autor: Aquma

Film Sonic 2 powstaje, a w Borderlands obsadzono Lilith

W sieci pojawiły się informacje dotyczące dwóch produkcji filmowych opartych na znanych grach wideo – Sonic the Hedgehog oraz Borderlands. Pierwsza z nich otrzyma kontynuację, zaś w drugiej obsadzono właśnie ważną rolę.

Film Sonic 2 powstaje, a w Borderlands obsadzono Lilith - ilustracja #1
Cate Blanchett wcieli się w Lilith w filmie Borderlands.

W SKRÓCIE:

  1. wytwórnia Paramount Pictures poinformowała, że powstanie druga część filmu Sonic the Hedgehog;
  2. dowiedzieliśmy się też, że w produkcji bazującej na cyklu Borderlands zobaczymy dwukrotną zdobywczynię Oscara, Cate Blanchett.

Po sukcesie pierwszej części filmu Sonic the Hedgehog, wytwórnia Paramount Pictures podjęła decyzję o stworzeniu kontynuacji. Reżyserem będzie ponownie Jeff Fowler. Informacja została przedstawiona przez serwis Variety, ale wspominany filmowiec potwierdził ją również w poście opublikowanym na Twitterze.

Dziennikarze Variety donoszą, że obraz znajduje się we wczesnej fazie produkcji – na razie nie wiadomo, kto w nim wystąpi. Nie ma również daty premiery.

Nowe wieści pojawiły się także w związku z planowanym filmem BorderlandsCate Blanchett została obsadzona w roli Lilith (via Polygon). Aktorka jest dwukrotną zdobywczynią Oscara i ma doświadczenie w dużych, popkulturowych produkcjach – wystąpiła m.in. w Thor: Ragnarok, gdzie zagrała główną antagonistkę, Helę. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Cate Blanchett w przeszłości miała już okazję współpracować z reżyserem omawianego obrazu, Eliem Rothem (przy okazji Zegara czarnoksiężnika z 2018 roku).

Mam szczęście, że niesamowita Cate Blanchett wystąpi w Borderlands. Mamy na koncie świetną współpracę przy okazji Zegara czarnoksiężnika i wierzę, że nie ma nic, czego nie mogłaby zrobić. Od dramatu, przez komedię, aż po akcję, Cate sprawia, że każda scena zyskuje. Praca z nią jest naprawdę spełnieniem marzeń reżysera i czuję się tak szczęśliwy, że będę mógł zrobić to ponownie i na jeszcze większą skalę. Współpracując z Cate każdy z nas wznosi się na wyżyny i wiem, że razem stworzymy kolejną ikoniczną rolę w jej karierze – powiedział Eli Roth.

  1. Paramount Pictures – strona oficjalna
  2. Lionsgate – strona oficjalna