Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 kwietnia 2021, 14:26

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Reżyser Kong: Wyspa Czaszki nakręci film o wielkich robotach

Jordan Vogt-Roberts – reżyser Kong: Wyspa czaszki – stworzy dla platformy Netflix aktorski film bazujący na znanej japońskiej marce Gundam.

W SKRÓCIE:

  1. platforma Netflix i wytwórnia Legendary stworzą aktorski film Gundam;
  2. reżyserem dzieła będzie Jordan Vogt-Roberts, zaś scenarzystą Brian K. Vaughan.

Netflix nawiązał współpracę z wytwórnią Legendary celem stworzenia filmu bazującego na słynnej japońskiej marce Gundam (mowa o produkcji aktorskiej, a nie animowanej), znanej m.in. z mang, anime i gier. Dzieło zostanie wyreżyserowane przez Jordana Vogt-Robertsa (odpowiedzialnego za całkiem udane Kong: Skull Island). Scenarzystą będzie Brian K. Vaughan (tworzy głównie komiksy – m.in. Saga czy Y: The Last Man – ale był również głównym producentem i autorem scenariuszy do seriali Lost oraz Under the Dome).

Na razie nie wiadomo wiele więcej na temat tej tajemniczej produkcji – Netflix trzyma przysłowiowe „karty przy orderach”, ale informacje z pewnością pojawią się z czasem.

Gundam to marka z bardzo długimi korzeniami (sięgają końcówki lat 70. ubiegłego wieku), w ramach której można znaleźć całą gamę różnych opowieści science fiction rozgrywających się w kilku odmiennych alternatywnych rzeczywistościach. Każda z produkcji nawiązuje do podobnych motywów, takich jak wojna czy wielkie roboty (tzw. mechy).

Oryginalny Kido Senshi Gundam jest powszechnie uznawany za jedno z najważniejszych dzieł w historii japońskiego komiksu i animacji (do tego stopnia, że Japończycy stworzyli nawet pełnowymiarową wersję pancerza), a jego liczne kontynuacje, spin-offy i remaki na przestrzeni lat zdobyły wiele nagród i wyróżnień.

  1. Netflix – strona oficjalna