Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 października 2015, 10:26

autor: Góral

W filmie Assassin's Creed zagrają Jeremy Irons i Brendan Gleeson

Poznaliśmy kolejnych aktorów, którzy wystąpią w filmie Assassin's Creed. Będa to Jeremy Irons, znany z takich obrazów jak Kafka, Dom dusz i Eragon, oraz Brendan Gleeson, mający na swoim koncie role w Braveheart i Gangach Nowego Jorku.

Michael Fassbender jako asasyn w filmie Assassin's Creed. - W filmie Assassin's Creed zagrają Jeremy Irons i Brendan Gleeson - wiadomość - 2015-10-03
Michael Fassbender jako asasyn w filmie Assassin's Creed.

Poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące filmu Assassin's Creed. W serwisie Deadline ujawniono kolejnych aktorów, którzy wystąpią w rzeczonym obrazie. Będą to Jeremy Irons (Kafka, The House of the Spirits, Eragon) i Brendan Gleeson (Braveheart, Gangs of New York, 28 Days Later). Pierwszy z wymienionych wcieli się w ojca postaci odgrywanej przez Marion Cotillard, a drugi będzie ojcem głównego bohatera, którego gra Michael Fassbender. Ponadto w filmie wystąpi także Ariane Labed (Alpy, Attenberg), ale w tym przypadku nie wiemy nic o jej roli. Przypominam także, że reżyserem Assassin's Creed jest Justin Kurzel (The Turning), a scenarzystą Michael Lesslie, trudniący się do tej pory w filmach krótkometrażowych.

Na premierę kinowej adaptacji popularnej serii gier wideo poczekamy jeszcze spory kawałek czasu. Debiut produkcji planowany jest bowiem na koniec 2016 roku.

Brendan Gleeson (z lewej) i Jeremy Irons. - W filmie Assassin's Creed zagrają Jeremy Irons i Brendan Gleeson - wiadomość - 2015-10-03
Brendan Gleeson (z lewej) i Jeremy Irons.
W filmie Assassin's Creed zagrają Jeremy Irons i Brendan Gleeson - ilustracja #3

Assassin's Creed to jedna z najpopularniejszych serii gier wideo. Pierwsza odsłona cyklu ukazała się w 2007 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i komputerach PC, by w późniejszym czasie doczekać się szeregu kolejnych części. Według informacji zamieszczonej w serwisie Deadline, wszystkie tytuły sygnowane tą marką sprzedały się ponad 90 milionach egzemplarzy.

23 października bieżącego roku na konsolach PlayStation 4 i Xbox One (na PC-tach w listopadzie) zadebiutuje najnowsza część zatytułowana Assassin's Creed: Syndicate, w której pokierujemy rodzeństwem Frye, starającym się pomóc uciśnionemu społeczeństwu żyjącemu w 1868 roku w Londynie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.