Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2015, 11:06

autor: Arantasar

Marion Cotillard zagra w filmie Assassin's Creed

Marion Cotillard, aktorka znana z takich filmów jak "Mroczny Rycerz powstaje", "O północy w Paryżu" czy "Incepcja" dołączyła do obsady ekranizacji gry Assassin's Creed. Nie ujawniono postaci, w którą wcieli się Francuzka. Produkcja ma trafić do kin 21 grudnia 2016 roku. W roli głównej zobaczymy Michaela Fassbendera, za reżyserię odpowiada Justin Kurzel.

Do obsady filmu Assassin’s Creed dołączyła aktorka Marion Cotillard. - Marion Cotillard zagra w filmie Assassin's Creed - wiadomość - 2015-02-14
Do obsady filmu Assassin’s Creed dołączyła aktorka Marion Cotillard.

Wczoraj informowaliśmy o rozpoczęciu produkcji ekranizacji gry Assassin's Creed. Dziś możemy dorzucić kolejne informacje na temat przygód asasynów na dużym ekranie. Mianowicie, do obsady dołączyła francuska aktorka, Marion Cotillard. Ma ona na swoim koncie ponad 50 ról, a także szereg nagród – w tym Oscara, Złoty Glob, Cezara i statuetkę BAFTA za film Niczego nie żałuję - Edith Piaf, w którym zagrała główną rolę. W tym roku uzyskała nominację do Nagrody Akademii Filmowej w kategorii najlepszej aktorki pierwszoplanowej za dramat Dwa dni, jedna noc. Oprócz tego Marion Cotillard wystąpiła w takich filmach jak Mroczny Rycerz powstaje, O północy w Paryżu, czy Incepcja.

Przypomnijmy, że główną rolę w filmie Assassin's Creed zagra Michael Fassbender. Aktora mogliśmy już oglądać w takich filmach, jak Prometeusz (w roli cyborga Davida), X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (Magneto), Zniewolony. 12 Years a Slave (Edwin Epps), Bękarty wojny (Archie Hicox), 300 (Stelios) czy wielokrotnie nagradzany Wstyd, w którym Fassbender zagrał główną rolę. Z kolei reżyserem będzie Justin Kurzel, który otrzymał m.in. Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki za dramat Snowtown. Cała trójka – Cotillard, Fassbender i Kurzel – spotkała się już przy okazji produkcji filmu Makbet, który niedawno miał swoją światową premierę. Cotillard i Fassbender zagrali w nim główne role.

Za scenariusz ekranizacji gry Assassin's Creed odpowiada Michael Lesslie, który współpracował przy filmach Heavy Metal Drummer, Airlock, or How to Say Goodbye in Space czy też Capture Anthologies: The Dimensions of Self. Nie znamy szczegółów fabuły, ale spekuluje się, że jednym z planów czasowych akcji będzie okres hiszpańskiej inkwizycji, a głównym antagonistą zostanie Tomas de Torquemada, zwierzchnik inkwizytorów i oczywiście agent Templariuszy. Nie ujawniono postaci, w którą wcieli się Marion Cotillard, ale ponieważ według spekulacji w filmie ma pojawić się wątek silnie inspirowany relacją między Desmondem Milesem a Lucy Stillman, można przypuszczać, że francuskiej aktorce przypadnie w udziale rola tej ostatniej.

Za produkcję ekranizacji odpowiadają wytwórnie New Regency i 20th Century Fox. Tytuł ma trafić do kin 21 grudnia 2016 roku.