Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 lutego 2015, 12:12

autor: Pirlond

Film na podstawie Assassin's Creeda wkracza w fazę produkcji

Film na podstawie serii Assassin’s Creed zaczyna nabierać coraz wyraźniejszych kształtów. W czasie konferencji towarzyszącej publikacji najnowszego raportu finansowego, przedstawiciele Ubisoftu poinformowali, że ekranizacja przygód asasynów wkracza w fazę produkcji, a zdjęcia do obrazu rozpoczną się wkrótce.

Zdjecia do filmu na podstawie Assassin’s Creeda mają rozpocząć się wkrótce - Film na podstawie Assassin's Creeda wkracza w fazę produkcji - wiadomość - 2015-02-13
Zdjecia do filmu na podstawie Assassin’s Creeda mają rozpocząć się wkrótce

W trakcie wczorajszej publikacji raportu finansowego włodarze Ubisoftu nie tylko pochwalili się świetnymi rezultatami spółki i wynikami sprzedaży najnowszych tytułów. W czasie spotkania z inwestorami dyrektor generalny firmy, Yves Guillemot, ujawnił najświeższe plany związane z powstającą ekranizacją serii Assassin’s Creed. Film, za którego stworzenie odpowiedzialne będą wytwórnie New Regency i 20th Century Fox, wkroczył już ponoć w fazę produkcji. Co prawda prace na planie jeszcze się nie rozpoczęły, ale zdjęcia mają wystartować wkrótce. Nadal nieznane są jednak szczegóły scenariusza, którego napisaniem ma zajać się Michael Lesslie (m.in. film Airlock, or How to Say Goodbye in Space).

Wiadomo natomiast, że główną rolę w ekranizacji przygód asasynów odegra Michael Fassbender, który powinien być znany kinomanom przede wszystkim z takich produkcji, jak „Prometeusz” oraz „X-Men: Pierwsza klasa”. Z kolei reżyserią zajmie się Justin Kurzel mający już okazję współpracować ze wspomnianym Fassbenderem przy okazji filmu „Makbet”, który swoją premierę ma mieć w tym roku. Obraz na podstawie cyklu Assassin’s Creed ma ukazać się 21 grudnia 2016 roku.

Assassin’s Creed to obecnie jedna z flagowych serii Ubisoftu. Cykl opowiada o zmaganiach Bractwa Asasynów z Zakonem Templariuszy i każda jego cześć osadzona jest w różnych realiach historycznych (np. wydane w ubiegłym roku Unity przenosi graczy w czasy Rewolucji Francuskiej). Nie wiadomo na razie, w jakim okresie toczyć się będą wydarzenia powstającej ekranizacji.