Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2011, 18:48

autor: Jaxa

Vanguard (Strażnik)

Strażnicy to ciężkozbrojna piechota posyłana na najcięższe odcinki pola bitwy. Radzą sobie z klasą wszędzie tam, gdzie inni giną albo łamią szyk i uciekają.

 

Vanguard (Strażnik) - ilustracja #1
Vanguard (Strażnik)
  • Rola: Tank, DPS
  • Broń: karabin blasterowy
  • Pancerz: ciężki, tarcze osobiste
  • Zasób: ładunki energetyczne

Ciężkozbrojni Strażnicy to pancerna tarcza Armii Republiki. Wkraczają do akcji, gdy sytuacja robi się naprawdę beznadziejna. Dzięki nowoczesnym zbrojom dostarczanym przez laboratoria wojskowe Republiki, doskonałemu wyszkoleniu taktycznemu, ale przede wszystkim odwadze i poświęceniu, są w stanie iść tam, gdzie ogień jest najcięższy i nie zważając na nic, pomóc swym towarzyszom broni wycofać się i przegrupować.

Rzadko widać ich na plakatach rekrutacyjnych i wielu z nich ginie lub zostaje kalekami, ale to oni wraz ze Strażnikami Jedi są klifem, o który rozbijać się będą fale imperialnej armii aż do dnia, w którym Republika będzie wolna i bezpieczna.

Vanguard (Strażnik) - ilustracja #2

Strażnik w grze

Strażnik pełni przede wszystkim funkcję tanka. Dzięki umiejętnościom podnoszącym skuteczność ciężkich pancerzy i tarcz osobistych ma całkiem niezłą przeżywalność. Oprócz tego można z niego zrobić dość przyzwoitego DPS-a potrafiącego poradzić sobie (w zależności od wybranego drzewa DPS) zarówno w zwarciu, jak i w walce na dystans.

Drzewa umiejętności

Shield Specialist (Specjalista tarcz energetycznych)

Drzewo Tank. Inwestycja w to drzewo to inwestycja w zwiększoną przeżywalność na polu walki. Znajdują się w nim również umiejętności pozwalające unieruchamiać i spowalniać przeciwników.

Tactics (Taktyka)

Drzewo DPS. Umiejętności z tego drzewa zwiększają możliwości w zakresie walki wręcz. Postać specjalizująca się w tym drzewie może wyprowadzać zabójcze ataki wsparte dodatkowo DOT-ami (ang. damage over time – obrażenia zadawane ciągle w jednostce czasu) opartymi na krwawieniu.

Assault Specialist (Specjalista taktyk szturmowych)

Drzewo DPS. Wspólne drzewo Komandosa i Strażników. Zawarte w nim umiejętności ulepszają ogólne umiejętności dostępne dla obu specjalizacji, czyli przede wszystkim efektywność granatów i wybuchowych naboi do karabinów i działek blasterowych.