Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2021, 21:11

autor: Entelarmer

Nie tylko Bloodlines 2; RPG Vampire: The Masquerade - Swansong zalicza opóźnienie

Kolejne RPG z Vampire: The Masquerade w tytule zalicza opóźnienie. Na Swansong poczekamy kilka miesięcy dłużej, niż ostatnio zapowiadano.

Świat Mroku nie ma coś szczęścia do wampirzych gier w ostatnich latach. Kontynuacja Bloodlines, mimo „zadowalających” postępów, wciąż wydaje się bardzo odległa. Również premiera Vampire: The Masquerade – Swansong nastąpi później, niż dotychczas zakładano. Nowe dzieło twórców ciepło przyjętego The Council miało ukazać się w lutym, ale studio Big Bad Wolf i firma Nacon podjęły decyzję o przesunięciu debiutu na 19 maja 2022 roku.

Nie tylko Bloodlines 2; RPG Vampire: The Masquerade - Swansong zalicza opóźnienie - ilustracja #1
Źródło: Big Bad Wolf Studio na Twitterze.

Zespół tłumaczy swoje postanowienie rozbudowaniem warstwy narracyjnej Swansong, pełnej postaci, dialogów oraz – jakżeby inaczej – istotnych wyborów. To oraz przeniesienie systemów ze stołowego Wampira: Maskarady wymaga mnóstwo pracy, a studiu zależy na zachowaniu „zdrowej równowagi między pracą a życiem” (czyli uniknięciu niesławnego crunchu).

To nie pierwsze opóźnienie Swansong. Tytuł miał ukazać się już w tym roku, dopóki deweloperzy nie uznali, że potrzebują więcej czasu na jego dopracowanie. W międzyczasie twórcy przybliżyli nam troje bohaterów, w których będą mogli wcielić się gracze, wliczając w to Emem pokazaną na materiale poniżej. Tytuł zmierza na PC (do Epic Games Store) oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.