Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2020, 17:00

Valorant - jest data premiery

Właśnie poznaliśmy oficjalną datę premiery sieciowej strzelanki studia Riot Games - Valorant. Produkcja dostępna będzie dla wszystkich w większości regionów na świecie na początku przyszłego miesiąca. Do gry w najbliższym czasie ma trafić także nowa zawartość.

Valorant - jest data premiery - ilustracja #1
Valorant wkrótce będzie dostępny dla wszystkich.

Studio Riot Games właśnie poinformowało o oficjalnej dacie premiery sieciowej strzelanki Valorant. Zamknięta beta zakończy się już za tydzień, tj. 28 maja, a gra dostępna będzie na komputerach osobistych dla wszystkich od 2 czerwca tego roku w większości regionów na świecie. Kilkudniowa przerwa potrzebna jest m.in. na wprowadzenie aktualizacji. Co najważniejsze, zgodnie z poprzednimi zapowiedziami, twórcy potwierdzili, że wraz z premierą każdy rozpocznie zabawę od nowa (z pustym kontem). Ci, którzy wydali realne pieniądze na produkcję, otrzymają specjalne rabaty.

Valorant - jest data premiery - ilustracja #2
Valorant oficjalnie zadebiutuje 2 czerwca 2020 roku.

Niedługo po premierze Valoranta do gry trafi sporo nowej zawartości. Będzie to m.in. nowy agent, tryb gry, a także kolejna mapa. Szczegółów o nich dowiemy się najpewniej już w najbliższym czasie. Riot planuje także uruchomić kolejne serwery, aby zapewnić lepszą jakość rozgrywki wszystkim graczom. Pojawią się one m.in. w Londynie oraz Warszawie.

Przypomnijmy, że Valorant trafił do zamkniętej bety 7 kwietnia tego roku. Kontrowersyjny sposób przyznawania dostępu do testów przyciągnął na Twitcha ogromną liczbę widzów. Gra wywołała również sporo zamieszania za sprawą autorskiego zabezpieczenia przeciwko cheaterom, które uruchamia się wraz ze startem komputera i zdarza się mu blokować programy niezwiązane z cheatowaniem. Warto jednak odnotować, że aplikacja spełnia swoje zadanie – w połowie maja Riot Games poinformowało, że zbanowało prawie 9 tys. oszustów.