Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2021, 09:57

autor: Adrian Werner

Valheim z lepszą wydajnością dzięki Vulkan i bez błędu niszczącego światy

Ukazał się patch 0.146.8 do gry Valheim. Naprawia on błędy, wzmacnia bossów oraz dodaje wsparcie dla technologii Vulkan.

JAKIE ZMIANY W PATCHU 0.146.8?
  • usunięto błąd powodujący uszkodzenie danych świata, powstający przy zamykaniu gry za pomocą ALT+F4,
  • zwiększono stabilność połączeń z serwerami,
  • wzmocniono niektórych bossów,
  • dodano obsługę API Vulkan.

Valheim doczekał się nowej aktualizacji. Patch nosi numer 0.146.8 i przynosi wiele wyczekiwanych poprawek oraz zmian, które powinny uprzyjemnić rozgrywkę.

Przede wszystkim aktualizacja ma zminimalizować problemy z połączeniami z serwerami, na które skarżyło się wielu graczy. Dodano także wsparcie dla technologii Vulkan. Skorzystanie z tego API może ograniczyć zawieszanie się gry na niektórych kartach graficznych.

Niektórzy gracze donoszą, że korzystanie z Vulkana przynosi duże, nawet dwukrotne wzrosty wydajności. Inni nie widzą żadnej różnicy. W każdym razie warto sprawdzić, jak gra będzie działać z tym API na Waszych pecetach.

Usunięto również błąd, który w niektórych przypadkach powodował zepsucie wirtualnego świata jeśli opuściliśmy grę zamykając ją kombinacją ALT+F4. Takie problemy nie zdarzały się często, ale skutki ich pojawienia się były tak poważne, że autorzy rekomendowali ręczne tworzenie kopii zapasowych plików zawierających dane o świecie i postaciach.

Twórcy zauważyli także, że wieli graczy zbyt szybko pokonuje bossów. Dlatego wzmocniono wszystkich poza pierwszymi dwoma. Dzięki temu Bonemass, Moder oraz Yagluth zyskali m.in. więcej punktów życia oraz częściej mogą korzystać z niektórych ataków specjalnych. Aktualizacja przynosi także poprawki wielu mniejszych niedoróbek technicznych. Przykładowo, aby pozycja gracza była widoczna dla wszystkich na mapie konieczne jest zaznaczenie odpowiedniej opcji. Przed patchem gra nie była jednak w stanie zapamiętać tego ustawienia, więc trzeba było je włączać przy każdym uruchomieniu. Teraz nie jest już to konieczne.

Zmiany są na tyle poważne, że jeśli wczytamy i zapiszemy postać w grze z najnowszym patchem, to potem nie będzie już możliwe jej załadowanie we wcześniejszej wersji Valheim.

Przypomnijmy, że gra zadebiutowała 2 lutego w Steam Early Access. Produkcja okazała się pierwszym wielkim przebojem tego roku. Wczoraj pisaliśmy, że sprzedaż Valheim przekroczyła już 4 mln egzemplarzy.

  1. Valheim – strona oficjalna
  2. Valheim to jeden z najlepszych survivali, w jaki kiedykolwiek grałem!
  3. Valheim - poradnik do gry