Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2011, 11:28

autor: Sarge

Unit 13 - nowa strzelanina na PlayStation Vita od twórców serii SOCOM

Studio Zipper Interactive zapowiedziało grę Unit 13 - nową strzelaninę z widokiem zza pleców postaci, zmierzającą wyłącznie na PlayStation Vita. Deweloper znany jest za sprawą popularnej serii SOCOM oraz sieciówki MAG.

W przyszłym roku na PlayStation Vita ukaże się trzecioosobowa strzelanina Unit 13. Gra została zapowiedziana przez studio Zipper Interactive, odpowiedzialne za serię SOCOM, a także sieciówkę MAG.

Wcielimy się w członka elitarnego oddziału wojskowego, rozgrywając scenariusze oparte na rzeczywistych wydarzeniach. Twórcy oddadzą do dyspozycji sześć klas postaci (m.in. Pointman, Infiltrator, Marksman oraz Technician). Każda z nich ma charakteryzować się umiejętnościami, które zobaczycie w akcji na udostępnionym zwiastunie.

W sumie otrzymamy 36 zróżnicowanych misji rozgrywanych w dziewięciu odmiennych miejscach na świecie. Niektóre zadania polegać będą jedynie na szybkim wyeliminowaniu wszystkich przeciwników, ale nie zabraknie bardziej rozbudowanych operacji, stawiających jednocześnie znacznie większe wyzwanie.

W czasie rozgrywki odblokujemy możliwość wyeliminowania ważniejszych przeciwników, czyli tzw. High Value Target (HVT). Kiedy to zrobimy, będziemy mogli podzielić się daną misją ze znajomymi. Sugeruje to, że stosowne zabójstwa będą zlecane losowo. Obecny będzie także sieciowy tryb kooperacji dla dwóch graczy oraz codziennie zmieniające się wyzwania.

Unit 13 nie ma ustalonej dokładnej daty premiery. Studio Zipper Interactive zapowiada, że gra ukaże się w okolicach debiutu PlayStation Vita. Konsola pojawi się na europejskim rynku 22 lutego 2012 roku, więc produkcji możemy się spodziewać w pierwszej połowie przyszłego roku.

Unit 13 - nowa strzelanina na PlayStation Vita od twórców serii SOCOM - ilustracja #1
Unit 13 - nowa strzelanina na PlayStation Vita od twórców serii SOCOM - ilustracja #2
Unit 13 - nowa strzelanina na PlayStation Vita od twórców serii SOCOM - ilustracja #3
Unit 13 - nowa strzelanina na PlayStation Vita od twórców serii SOCOM - ilustracja #4
Unit 13 - nowa strzelanina na PlayStation Vita od twórców serii SOCOM - ilustracja #5