Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 czerwca 2018, 10:20

Underworld Ascendant ukaże się we wrześniu tego roku

Studio OtherSide Entertainment ogłosiło, że Underworld Ascendant, czyli gra będąca spadkobiercą serii Ultima Underworld, trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku. Udostępniono również nowy zwiastun.

We wrześniu poznamy odpowiedź na pytanie, czy autorom udało się opracować godnego spadkobiercę serii Ultima Underworld. - Underworld Ascendant ukaże się we wrześniu tego roku - wiadomość - 2018-06-04
We wrześniu poznamy odpowiedź na pytanie, czy autorom udało się opracować godnego spadkobiercę serii Ultima Underworld.
UNDERWORLD ASCENDANT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: OtherSide Entertainment
  2. Wydawca: 505 Games
  3. Gatunek: RPG
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: wrzesień 2018 r.

W lipcu miną cztery lata, od kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy o grze Underworld Ascendant, czyli pierwszoosobowym RPG od autorów serii Ultima Underworld, pomyślanym jako duchowy spadkobierca tej kultowej serii. Teraz prace nad tym projektem wydają się wreszcie zmierzać ku końcowi. Twórcy właśnie poinformowali, że premiera tytułu nastąpi we wrześniu tego roku.

Nowina ta pojawiła się na oficjalnym blogu odpowiedzialnego za grę studia OtherSide Entertainment. Towarzyszył jej świeży zwiastun. Przypomnijmy, że Underworld Ascendant zmierza wyłącznie na pecety i wszystko wskazuje na to, że twórcy nie mają w planach polskiej wersji językowej.

Warto wspomnieć, że wkrótce powinniśmy zobaczyć masę nowych materiałów video z gry. Autorzy potwierdzili, że Underworld Ascendant będzie obecne na tegorocznych targach E3 i każdy zainteresowany otrzyma tam dostęp do grywalnej wersji projektu.

Przypomnijmy, że o produkcji po raz pierwszy usłyszeliśmy w lipcu 2014 roku. Pomimo braku jakichkolwiek filmików czy screenów, gra wzbudziła od razu duże zainteresowanie z powodu informacji, że na czele projektu stoi Paul Neurath, czyli ojciec serii Ultima Underworld. Wizja duchowego spadkobiercy tego cyklu była na tyle atrakcyjna, że twórcom udało się w lutym kolejnego roku zebrać na Kickstarterze środki potrzebne na produkcję.

Zbiórka zamknęła się na 860 tysiącach dolarów, co oczywiście było kwotą zbyt małą, aby w pełni pokryć koszty opracowania gry. Twórcy sporo dołożyli jednak ze swoich kieszeni, a w zeszłym roku znaleźli wydawcę w postaci firmy 505 Games.

Czekamy na Underworld Ascendant, gdyż od dawna nie otrzymaliśmy dobrej gry w stylu Ultima Underworld. Ostatnią godną uwagi produkcją tego typu było ARX Fatalis, ale od premiery tego tytułu minęło już szesnaście lat.

  1. Oficjalna strona gry