Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2015, 15:51

autor: Kamil Zwijacz

Underrail - premiera duchowego następcy pierwszych Falloutów

W cyfrowej dystrybucji na komputerach PC zadebiutowała pełna wersja gry Underrail, która przez wielu użytkowników została już ochrzczona mianem prawdziwego następcy pierwszych części serii Fallout.

Ponad dwa lata temu informowaliśmy o ciekawym projekcie UnderRail, czyli niezależnej grze RPG wzorowanej na serii Fallout i System Shocku 2. Tytuł już wtedy można było nabyć w ramach wczesnego dostępu, a wczoraj wreszcie zadebiutowała pełna wersja, którą obecnie nabędziecie na Steamie w cenie 13,39 euro (około 57 zł). W zamian otrzymacie klasyczną turową grę RPG, w stylu pierwszych części Fallouta. Akcja rozgrywa się w odległej przyszłości, w której życie na powierzchni Ziemi stało się niemożliwe i ludzie schronili się w Underrail – systemie połączonych ze sobą stacji metro. Gracze wcielają się w jednego z mieszkańców, który przez przypadek wplątał się w konflikt pomiędzy rywalizującymi frakcjami.

Oprawa graficzna UnderRail nie powala na kolana, ale gra nadrabia ten mankament innymi elementami. - UnderRail - duchowy następca pierwszych Falloutów zadebiutował na rynku - wiadomość - 2015-12-19
Oprawa graficzna UnderRail nie powala na kolana, ale gra nadrabia ten mankament innymi elementami.
UnderRail w skrócie:
  • Taktyczna gra RPG w stylu pierwszych Falloutów
  • Za produkcję odpowiada ekipa Stygian Software
  • Gra dostępna na komputerach PC w cenie około 57 zł

W największych serwisach zajmujących się grami wideo nie znajdziemy jeszcze recenzji UnderRail, ale wystarczy zerknąć na opinie graczy na Steamie, by stwierdzić, że tytuł ekipy Stygian Software jest warty uwagi. Projekt może się pochwalić gęstą postapokaliptyczną atmosferą, rozbudowaną i wciągającą rozgrywką, a w zamieszczonych komentarzach nietrudno znaleźć stwierdzenia, głoszące, że: „tak powinien wyglądać Fallout 4”, „właśnie wypuszczono Fallouta 3”, czy też „ta gra ma w sobie więcej Fallouta niż Fallout 4”.

Wychodzi na to, że dla miłośników rzeczonej serii jest to pozycja obowiązkowa, a jedynym większym mankamentem jest oprawa graficzna, która nie prezentuje się zbyt okazale. Ma ona jednak swój klimat, a dodatkowo jej jakość sprawia, że minimalne wymagania sprzętowe nie powinny stanowić problemu chyba dla żadnego gracza:

  • Procesor: 1.6 GHz
  • Karta grafiki: z obsługą Shader Model 2.0 i wsparciem dla DirectX 9.0c;
  • Pamięć: 2 GB RAM;
  • Twardy dysk: 3 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows XP SP3.