Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2015, 15:47

Firewatch - obejrzyj 17-minutowy zapis rozgrywki

W sieci pojawił się trwający siedemnaście minut zapis rozgrywki z przygodówki Firewatch. Prezentuje on drugi dzień kampanii i towarzyszy mu komentarz deweloperów ze studia Campo Santo.

Do premiery obiecującej przygodówki Firewatch pozostały już niecałe dwa miesiące, więc ostatnio dosyć regularnie otrzymujemy świeże materiały video z tego projektu. Najnowszy filmik pochodzi z serwisu IGN, który opublikował trwający siedemnaście minut zapis rozgrywki opatrzony komentarzem twórców. Pokazuje on drugi dzień kampanii i pozwala wyrobić sobie całkiem niezłe pojęcie o tym, jak prezentują się mechanizmy rozgrywki w tym tytule.

Przypomnijmy, że w Firewatch gracz wcieli się w nowozatrudnionego strażnika leśnego, który w lecie 1989 roku otrzymuje zadania opiekowania się naturą w stanie Wyoming. Akcję będziemy obserwowali z oczu bohatera, a zabawa polegać ma głównie na eksploracji i wykonywaniu konkretnych zadań. Część wyzwań będzie miała charakter zręcznościowy, podczas gdy inne przetestują nasz spryt. Warto wspomnieć, że gra powstaje w studiu Campo Santo, założonym przez ludzi, którzy wcześniej brali udział w produkcji BioShock 2, Gone Home oraz pierwszego sezonu epizodycznej przygodówki The Walking Dead.

Firewatch zmierza obecnie wyłącznie na pecety i konsolę PlayStation 4. Premiera ma nastąpić 9 lutego przyszłego roku.

  1. Firewatch – oficjalna strona gry