Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2013, 14:34

autor: Marcin "eLCeBe" Pietruszewski

Underrail, niezależny RPG nawiązujący do Fallouta i System Shock 2, doczekał się zwiastuna

Gracze tęskniący za oldskulowymi grami RPG, których akcja dzieje się w czasach postapokaliptycznych, powinni zainteresować się projektem niezależnego studia Stygian Software. Mowa tu o Underrail, tytule nawiązującym do takich klasyków gatunku, jak Fallout i System Shock 2. Gra jest obecnie w fazie alfa, dostępna do nabycia. Pojawił się też jej trailer.

Underrail przedstawia wizję zniszczonego kataklizmem świata. - Underrail, niezależny RPG nawiązujący do Fallouta i System Shock 2, doczekał się zwiastuna - wiadomość - 2013-03-14
Underrail przedstawia wizję zniszczonego kataklizmem świata.

Underrail to debiutancki projekt niezależnego studia Stygian Software z Serbii, pierwotnie znany jako Timelapse. Jest to klasyczna, oldskulowa gra z gatunku RPG, której akcja dzieje się w czasach postapokaliptycznych. Przedstawia rozgrywkę w widoku izometrycznym, a walka odbywa się w systemie turowym. Gra zawiera także system rzemiosła, pozwalający na tworzenie i modyfikowanie przedmiotów. Tytuł czerpie inspiracje z tak znanych klasyków, jak pierwsze dwie części cyklu Fallout oraz System Shock 2. Jak wygląda rozgrywka możecie przekonać się oglądając pierwszy trailer Underrail:

Fabuła gry umiejscowiona jest w odległej przyszłości, w czasach po katakliźmie, który całkowicie zniszczył powierzchnię ziemi, uniemożliwiając ludziom dalsze życie. Ocaleni przenieśli się do tytułowego Underrail – olbrzymiej, podziemnej struktury, będącej niegdyś rozległym systemem metra. W trakcie rozgrywki postać może korzystać z różnorodnej broni do walki w zwarciu i na dystans, a także ze zdolności nadnaturalnych i futurystycznych gadżetów. Bohater opisywany jest za pomocą sporej ilości współczynników, talentów i umiejętności, co ma umożliwić swobodę w kreacji postaci oraz pokonywanie kolejnych wyzwań w wybrany przez gracza sposób.

Nie wygląda to na raj na ziemi. - Underrail, niezależny RPG nawiązujący do Fallouta i System Shock 2, doczekał się zwiastuna - wiadomość - 2013-03-14
Nie wygląda to na raj na ziemi.

Co ciekawe, zainteresowane osoby mogą już nabyć grę Underrail, która obecnie znajduje się w fazie alfa. Tytuł dostępny jest w serwisach Desura (gdzie kosztuje 7,99 euro, czyli około 33 złote) oraz Gamersgate (w cenie 6,49 funtów, czyli około 31 złotych). Można również głosować na projekt Stygian Software w Steam Greenlight, aby umożliwić mu pojawienie się na tej popularnej platformie dystrybucji cyfrowej.

Trafimy również do bardziej cywilizowanych miejsc. - Underrail, niezależny RPG nawiązujący do Fallouta i System Shock 2, doczekał się zwiastuna - wiadomość - 2013-03-14
Trafimy również do bardziej cywilizowanych miejsc.

Underrail może być ciekawą propozycją dla graczy lubiących klimat postapokaliptyczny i umilić czas oczekiwania na podobny tematycznie Wasteland 2, kontynuację klasyka z 1988 roku. Ten niecierpliwie oczekiwany przez fanów projekt niezależnego studia inXile Entertainment zebrał na Kickstarterze ponad 3 miliony dolarów i ma ukazać się jeszcze w tym roku, i to w polskiej wersji językowej. Chyba nadchodzi dobry czas dla wielbicieli klasycznych, postapokaliptycznych gier RPG.