Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Underrail (PC)
OkładkaUnderrail (PC)

Underrail PC

Utrzymana w klimacie postapokaliptycznym oldskulowa gra RPG z turowym systemem walki, będąca debiutem niezależnego studia Stygian Software. Produkcja zainspirowana jest w głównej mierze pierwszymi odsłonami serii Fallout.

RPG | science fiction | turowe | postapokalipsa | widok izometryczny | klasyczne RPG

Underrail Premiera PC

18grudnia2015

Steam

18grudnia2015

producent: Stygian Software wydawca: Stygian Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Underrail na PC to turowe cRPG osadzone w klimatach postapokaliptycznych, które pełnymi garściami czerpie z takich tytułów jak System Shock 2, Neverwinter Nights oraz przede wszystkim z dwóch pierwszych odsłon cyklu Fallout. Jest to debiutancki projekt niezależnego studia Stygian Software.

Fabuła

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, w czasach po tajemniczym kataklizmie, który doprowadził do śmierci większości ziemskiej populacji oraz uczynił powierzchnię planety miejscem niezdatnym do życia. Resztki ludzkości nie mając większego wyboru, w poszukiwaniu sposobu na przetrwanie, schroniły się w podziemiach – na swój nowy dom wybrały ogromny kompleks linii metra, które przekształcili dla swoich potrzeb. Gracze wcielają się w jednego z ocalałych w ten sposób ludzi. Jego nudna egzystencja pewnego dnia staje się znacznie bardziej interesująca i niebezpieczna, gdyż bohater wplątany zostaje w konflikt pomiędzy frakcjami zamieszkującymi tunele, które rywalizują o kontrolę nad czymś, co może się okazać ostatnią nadzieją ludzkości.

Mechanika

Autorzy postawili na stare i sprawdzone mechanizmy zabawy. Akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej, zaś walka rozgrywana jest w systemie turowym i oferuje wysoki poziom taktycznej głębi. W trakcie starć wykorzystujemy zarówno tradycyjne uzbrojenie, w tym broń palną i białą, jak również futurystyczne gadżety pokroju tarcz energetycznych oraz nadnaturalne zdolności parapsychiczne. Postać gracza opisana jest za pomocą bogatego zestawu współczynników, umiejętności i talentów. Wszystko po to, aby umożliwić wiele różnych stylów zabawy i pełną swobodę w kreowaniu własnego herosa.

Akcja toczy się pod ziemią, ale nie oznacza to małej różnorodności lokacji. Underrail oferuje duży wirtualny świat, w którym znajdziemy całe miasta, opuszczone budynki, podziemne jaskinie i masę ukrytych lokacji. Wszystko utrzymane w konwencji otwartego świata, po którym poruszamy się bez jakiejkolwiek mapy. Większość zadań ma kilka alternatywnych rozwiązań i tylko od nas zależy, jakie podejście wybierzemy – napotkane problemy możemy rozwiązywać zarówno siłą, dyplomacją, jak i podstępem. W trakcie przygód wykorzystujemy również system rzemiosła, który pozwala na tworzenie nowych przedmiotów z surowców zdobytych podczas zwiedzania lokacji.

Ostatnia modyfikacja 13 września 2012

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 413 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Underrail: 16+

Underrail Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium IV 1.6 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7