Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Underrail: Expedition (PC)
OkładkaUnderrail: Expedition (PC)

Underrail: Expedition PC

Pierwsze płatne rozszerzenie postapokaliptycznego RPG-a, wydanego w 2015 roku przez studio Stygian Software. Underrail: Expedition zabiera graczy w podróż poza sieć metra z podstawowej wersji gry - do podziemnego akwenu.

To jest dodatek do gry Underrail.

RPG | postapokalipsa | widok izometryczny | 2D | indie

Underrail: Expedition Premiera PC

22lipca2019

Steam

22lipca2019

producent: Stygian Software wydawca: Stygian Software Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Underrail: Expedition

Fallout

Fallout 2

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi

Underrail: Expedition jest pierwszym płatnym rozszerzeniem do wydanego w 2015 roku RPG-a zatytułowanego Underrail. Produkcja wprowadza do gry zupełnie nowe lokacje, umiejętności i systemy, a także zwiększa maksymalny poziom doświadczenia do trzydziestego, umożliwiając granie jeszcze silniejszym bohaterem. Za stworzenie tego rozszerzenia odpowiadają deweloperzy z niezależnego zespołu Stygian Software, którzy opracowali też podstawową wersję Underrail.

Mechanika

Underrail: Expedition zabiera graczy w podróż poza znaną z podstawki, rozbudowaną sieć metra. Tym razem mamy okazję przemierzyć wody podziemnego akwenu, znanego wśród miejscowych pod nazwą Morze Czarne. Czeka na nas blisko dwieście lokacji, które zwiedzamy zarówno na piechotę, jak i na pokładzie oddanej w nasze ręce łodzi. Wyprawa wiedzie między innymi przez tajemnicze ruiny, skrywające wskazówki dotyczące historii świata przedstawionego, a także przez należące do piratów twierdze, laboratoria, czy mniejsze i większe wysepki.

Sam schemat rozgrywki nie różni się w znaczący sposób od tego, do czego przyzwyczaił nas pierwowzór. Świat ma otwarty charakter, a zabawa w dalszym ciągu opiera się na eksploracji otoczenia, rozwoju bohatera, pozyskiwaniu nowych zdolności i elementów ekwipunku oraz wykonywaniu rozmaitych zadań fabularnych i pobocznych i walce z napotkanymi oponentami. W rozgrywanych w systemie turowym starciach kluczem do sukcesu jest opracowanie odpowiedniej taktyki.

W dodatku pojawiają się kolejne frakcje oraz przeciwnicy (np. rośliny i roboty). W walce pomagają nam nowe zdolności (przeszło 30 atutów oraz moce psioniczne pozwalające manipulować czasem), a także przedmioty (w tym trzy rodzaje broni: shotguny, miecze i włócznie). Limit poziomów doświadczenia został podniesiony do 30 – przy czym powyżej 25. wybieramy specjalne, bardzo silne atuty. Dodatkowo twórcy wzbogacili grę o mechanikę specjalizacji – kiedy osiągniemy 15. poziom, zaczynamy otrzymywać specjalne punkty, które pozwalają wzmocnić wybrane zdolności.

Tryby gry

Dodatek Underrail: Expedition nie wprowadza żadnych nowych trybów rozgrywki. Podstawą zabawy jest kampania dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Rozszerzenie Underrail: Expedition nie wprowadza znaczących zmian w oprawie graficznej podstawowej wersji gry Underrail. To wciąż ten sam, dwuwymiarowy świat, choć otrzymujemy sporo zauważalnie odmiennych lokacji i potworów, które nie są powiązane z wcześniej eksplorowanymi miejscami.

Ostatnia modyfikacja 24 października 2016

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Underrail: Expedition cena w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Underrail: Expedition: 16+

Underrail: Expedition Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows XP SP3