Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Underrail: Expedition (PC)

Underrail: Expedition PC

Pierwsze płatne rozszerzenie postapokaliptycznego cRPG-a, wydanego w 2015 roku przez studio Stygian Software. Underrail: Expedition zabiera graczy w podróż poza sieć metra z podstawowej wersji gry - do podziemnego akwenu.

To jest dodatek do gry Underrail.

RPG | postapokalipsa | widok izometryczny | 2D | indie

PC Windows
Okładka Underrail: Expedition (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

data nieogłoszona

Underrail: Expedition na PC jest pierwszym płatnym rozszerzeniem do wydanego w 2015 roku cRPG-a zatytułowanego Underrail. Za jego stworzenie odpowiada niezależny zespół Stygian Software, który opracował też podstawową wersję gry.

Mechanika

Underrail: Expedition zabiera graczy w podróż poza znaną z podstawki, rozbudowaną sieć metra. Tym razem mamy okazję przemierzyć wody podziemnego akwenu, znanego wśród miejscowych pod nazwą Morze Czarne. Na spenetrowanie czeka ponad sto lokacji, które zwiedzamy zarówno na piechotę, jak i na pokładzie oddanej w nasze ręce łodzi. Wyprawa wiedzie między innymi przez tajemnicze ruiny, skrywające wskazówki dotyczące historii świata przedstawionego, a także przez należące do piratów twierdze, laboratoria, czy choćby zróżnicowane pod względem rozmiarów wysepki. W add-onie pojawiają się również dodatkowe frakcje, a także zestaw nowych przeciwników. Ponadto, w starciach korzystamy z wachlarza nowych umiejętności, cech oraz przedmiotów — stało się to możliwe dzięki zniesieniu limitu doświadczenia, ustawionego w oryginalnym Underrail na 25 poziomie.

Sam schemat rozgrywki nie różni się w znaczący sposób od tego, do czego przyzwyczaił nas pierwowzór. Świat ma zatem otwarty charakter, a zabawa w dalszym ciągu opiera się na eksploracji otoczenia, rozwoju prowadzonego przez nas bohatera, pozyskiwaniu nowych zdolności i elementów ekwipunku oraz wykonywaniu rozmaitych zadań fabularnych i pobocznych i walce z napotkanymi oponentami. W rozgrywanych w systemie turowym starciach kluczem do sukcesu jest opracowanie odpowiedniej taktyki.

Kwestie techniczne

Underrail: Expedition na PC korzysta z technologii stworzonej na potrzeby podstawowej wersji gry. Dodatek nie jest samodzielny, zatem wymaga do działania oryginalnego Underrail.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Underrail: Expedition

Wymagania wiekowe Underrail: Expedition

odpowiednia dla każdego wieku

Underrail: Expedition pierwszym dodatkiem do RPG-a studia Stygian Software
Underrail: Expedition pierwszym dodatkiem do RPG-a studia Stygian Software

wiadomość12 października 2016

Studio Stygian Software poinformowało, że pracuje nad Underrail: Expedition, czyli pierwszym płatnym rozszerzeniem do zeszłorocznego RPG-a. Dodatek pozwoli zwiedzić podziemne morze i zaoferuje nowe frakcje, przedmioty i potwory.