Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 grudnia 2015, 09:56

autor: Adrian Werner

Cut the Rope: Magic zadebiutowało na rynku

Doczekaliśmy się premiery Cut the Rope: Magic, czyli najnowszej odsłony jednej z najpopularniejszych mobilnych serii gier logicznych

Seria gier logicznych Cut the Rope przekroczyła niedawno 750 mln pobrań. Ta liczba ma teraz szanse pójść mocno w górę, gdyż na rynku ukazała się najnowsza odsłona, czyli Cut the Rope: Magic.

Cut the Rope: Magic w App Store

Cut the Rope: Magic w Google Play

Obecnie Cut the Rope: Magic dostępne jest wyłącznie na urządzenia z systemami iOS oraz Android i na razie nie wiemy, czy twórcy mają w planach opracowanie konwersji także na inne platformy. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Jak zwykle w przypadku tej serii, fabuła w Cut the Rope: Magic nie należy do skomplikowanych. Znany nam dobrze stworek Om Nom znajduje magiczną księgę będącą w rzeczywistości portalem do innego świata. W nim mieszka zły czarnoksiężnik, który kradnie naszemu bohaterowi cukierki. Stworek bez zastanowienia oczywiście rusza w pogoń za złodziejem.

Podstawowe mechanizmy zabawy nie uległy dramatycznym zmianom. Tradycyjnie naszym zadaniem jest więc dostarczanie cukierków do paszczy Om Noma. Łakocie najczęściej podczepione są do linek i poprzez ich przecinanie inicjujemy reakcje łańcuchowe, które ostatnie mają doprowadzić do nakarmienia Om Noma. Nowością jest dodanie mocy magicznych, pozwalających na przeobrażanie stworka w pięć alternatywnych form, z których każda oferuje inne umiejętności. Przykładowo, ptak potrafi latać kilka centymetrów nad ziemią, a ryba nurkować.

Cut the Rope: Magic oferuje setkę poziomów, a kolejne dodawane mają być w miarę regularnie za pomocą darmowych aktualizacji. Dodatkowym urozmaiceniem są także pomysłowe starcia z bossami. Warto dodać na koniec, że pierwsze recenzje gry są bardzo pozytywne i wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny przebój z tej marki.