Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneiOSAND
Okładka Cut the Rope: Magic (iOS)
OkładkaCut the Rope: Magic (iOS)

Cut the Rope: Magic

Kolejna odsłona niezwykle popularnej serii gier logiczno-zręcznościowych, stworzonej i rozwijanej od 2010 roku przez studio ZeptoLab.

Logiczne | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cut the Rope: Magic Premiera

17gru2015

iOS AND

producent: ZeptoLab wydawca: ZeptoLab Strona oficjalna

Cut the Rope: Magic to wydana na mobilny system AND i iOS gra logiczna. Opracowało ją studio ZeptoLab, czyli zespół, który odpowiedzialny jest także za wszystkie wcześniejsze odsłony tej popularnej serii.

Fabuła

Opracowane z myślą o systemie AND i iOS Cut the Rope: Magic kontynuuje przygody sympatycznego potworka imieniem Om Nom. Stworek ten uwielbia słodycze i naszym zadaniem jest zadbanie o to, aby nie chodził głodny. Tym razem w pogoni za smakołykami Om Nom wplątuje się w intrygę, w której pierwsze skrzypce odgrywa magia.

Mechanika

W dostępnym na system AND i iOS Cut the Rope: Magic podstawowe mechanizmy zabawy nie uległy dramatycznym zmianom. Tradycyjnie naszym zadaniem jest dostarczanie cukierków do paszczy Om Noma. Uwielbiane przez niego smakołyki najczęściej podczepione są do różnych linek. Cała zabawa polega więc na przecinaniu ich palcem w sposób, który wywoła odpowiednią reakcję łańcuchową, skutkującą nakarmieniem stworka.

Zabawę urozmaica obecność na mapach przedmiotów specjalnych, w tym balonów unoszących różne obiekty oraz trampolin. Wszystkim tym rządzi realistyczny silnik fizyczny, pozwalający graczowi na przewidzenie skutków jego działań.

Zgodnie z tradycjami serii, na każdej mapie obecne są także trzy gwiazdki. Ich zebranie nie jest obowiązkowe i zamiast tego stanowi opcjonalne wyzwanie dla doświadczonych graczy, chcących wypracować wyższe wyniki punktowe. Oczywiście nie zabrakło także nowości. Zgodnie z tytułem, tym razem w rozgrywce kluczową rolę odgrywają moce magiczne.

Minirecenzja Cut the Rope: Magic – magiczna zabawa w zjadanie słodyczy

PLUSY:
  1. Bardzo fajna rozgrywka, łącząca znane już mechanizmy z transformacjami w zwierzaki;
  2. Brak elementów wymuszających szybkie rozwiązywanie zadań sprawia, że jest to mniej frustrująca odsłona, niż poprzedniczki;
  3. Urocza do bólu oprawa graficzna.
MINUSY:
  1. Podpowiedzi nie należą do tanich.

Cut the Rope: Magic to kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii gier mobilnych. Niektórym graczom kolejne przygody stworka Om Nom mogły się już znudzić, więc deweloperzy postanowili w nowej części wprowadzić do rozgrywki tytułową magię. Czy to jednak wystarczyło do stworzenia produkcji, która wciąga i bawi tak samo, jak poprzedniczki?

Ogólnych zasad rozgrywki nie ma sensu przytaczać, gdyż są one identyczne, co we wszystkich wcześniejszych częściach, a największą nowinką są czary. Polegają one za przemienianiu stworka w różne zwierzęta oraz mniejszą wersję siebie. Np. zamieniając go w ptaszka możemy zacząć szybować w strumieniu powietrza, transformując Om Noma w małe dziecko, przeciśniemy się przez szczelinę, w którą normalnie nie wsadzilibyśmy ręki, a będąc rybą możemy zanurkować w wodzie. W praktyce system ten sprawdza się po prostu doskonale i świetnie współgra ze znanymi już rozwiązaniami.

Twórcy zatroszczyli się o sporą dowolność podczas pokonywania kolejnych planszy i do słodyczy możemy dostawać się na różne sposoby. Nie zabrakło także gwiazdek, a zdobycie wszystkich trzech na każdym z ponad 100 poziomów stanowi spore wyzwanie.

Warto także wspomnieć, że Cut the Rope: Magic jest łatwiejsze od wcześniejszych odsłon cyklu. Podczas zabawy nie dokuczają nam już przeszkadzajki w stylu pająków idących w naszą stronę, dzięki czemu nie trzeba się śpieszyć podczas rozwiązywania kolejnych zadań. Pozwala to na bardziej komfortową, mniej frustrującą i relaksacyjną rozgrywkę. Jednocześnie rozwiązanie skomplikowanej zagadki sprawia równie dużą frajdę, co wcześniej, więc rozwiązanie to zdecydowanie należy zaliczyć do plusów.

Cut the Rope: Magic nie jest rewolucją gatunkową, nie zmienia diametralnie wizerunku serii, ale chyba nie tego też oczekiwaliśmy. W ogólnym rozrachunku jest to być może najlepsza część cyklu, która jest mniej frustrująca niż poprzedniczki (co nie oznacza, że łatwiejsza), jeszcze ładniejsza, a transformacje w zwierzaki świetnie wpisały się w konwencję marki. Bez dwóch zdań jest to pozycja godna polecenia, także dla osób, które odbiły się od wcześniejszych odsłon serii.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Cut the Rope: Magic: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND