Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2015, 16:56

autor: Góral

Rozgrywka z Kingdom Hearts III i Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue

Square Enix zaprezentowało nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki z gier Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue na konsolę PlayStation 4 oraz Kingdom Hearts III na Xboksa One i PlayStation 4.

Firma Square-Enix opublikowała kilkuminutowy zwiastun promujący nadchodzące gry Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue oraz Kingdom Hearts III. W obu przypadkach możemy obejrzeć fragmenty rozgrywki, więc miłośnicy serii z pewnością powinni zaznajomić się z powyższym nagraniem.

Pierwsza z wymienionych produkcji to zestaw na konsolę PlayStation 4 składający się ze zremasterowanego Kingdom Hearts: Dream Drop Distance z 3DS-a, nowej, grywalnej kampanii Kingdom Hearts 0.2: Birth by Sleep–A Fragmentary Passage oraz drugiej nazwanej Kingdom Hearts X Back Cover, prezentowanej w formie przerywników filmowych. Tytuł ukazać ma się w 2016 roku. Z kolei Kingdom Hearts III to pełnoprawna trzecia odsłona cyklu, a jedenasta w całej historii serii. Tym razem jest to gra przeznaczona na PlayStation 4 oraz Xboksa One, będąca kontynuacją Kingdom Hearts: Dream Drop Distance. Podczas zabawy ponownie pokierujemy Sorą, a oprócz niego zobaczymy także Riku, Donalda, króla Mikiego i Goofy’ego. Obecnie nie wiemy, kiedy projekt zadebiutuje na rynku.

Rozgrywka z Kingdom Hearts III i Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue - ilustracja #1
Rozgrywka z Kingdom Hearts III i Kingdom Hearts HD 2.8: Final Chapter Prologue - ilustracja #2

Kingdom Hearts to jedna z najpopularniejszych serii gier RPG. Cykl został zapoczątkowany w 2002 roku produkcją o tym samym tytule, która ukazała się na PlayStation 2. Tytuł osiągnął ogromny sukces, sprzedając się w blisko 5 milionach egzemplarzy, stając się tym samym jedną z najpopularniejszych pozycji na słynnej konsoli. W związku z tym w kolejnych latach otrzymaliśmy szereg następnych części przeznaczonych zazwyczaj na sprzęt Sony albo Nintendo.

Gry z tego cyklu reprezentują gatunek RPG akcji, a wyróżniają się przede wszystkim mieszanką różnych światów. Podczas zabawy towarzyszą nam bowiem postacie Disneya, a także osobistości z serii Final Fantasy oraz The World Ends with You.