Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 listopada 2012, 15:48

Ukazało się demo cyberpunkowej przygodówki Primordia

W sieci pojawiło sie demo gry Primordia, czyli nowej cyberpunkowej przygodówki studia Wadjet Eye Games.

Studio Wadjet Eye Games stało się ostatnimi czasy jedną z najsilniejszych przygodówkowych marek na rynku, dzięki takim udanym produkcjom jak Emerald City Confidential, Gemini Rue, Resonance czy seria Blackwell. Najnowszym projektem tej firmy jest cyberpunkowa Primordia. Do premiery gry pozostał już raptem tydzień i autorzy uznali, że jest to doskonały moment na opublikowanie wersji demonstracyjnej.

Demo Primordia możecie pobrać z oficjalne strony gry. Plik instalacyjny waży ok. 800 MB. Pełna wersja gry zadebiutuje 5 grudnia.

Primordia to klasyczna przygodówka z interfejsem point-n-click. Akcja toczy się w dalekiej przyszłości i stawia na klimaty będące mieszanką postapokalipsy oraz cyberpunka. Gra przenosi nas do świata zamieszkanego jedynie przez porzucone maszyny. Wcielamy się w robota imieniem Horatio Nullbuilt - stoika ceniącego sobie samotność i niezależność. Mechaniczny protagonista spędza większość dni studiując Księgę Człowieka, stanowiącą zapis losów dawno zaginionego gatunku ludzkiego. Horatio lubi też pogawędzić ze swoim jedynym przyjacielem - małym androidem Crispinem. Sporo czasu zajmuje mu również naprawianie i ulepszanie statku powietrznego, służącego im za dom.

Spokojną egzystencję Horatio i Crispina przerywa przybycie złego robota, który kradnie źródło energii potrzebne parze bohaterów do przeżycia. Mechaniczny duet rusza w pościg, który zaprowadzi ich do olbrzymiego miasta znanego jako Metropol. Tam nie tylko spróbują odzyskać źródło energii, ale poznają również prawdę o tym, co spotkało gatunek ludzki.

Primordia to stuprocentowa przygodówka, więc zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Co ciekawe, część łamigłówek jest opcjonalna, choć znalezienie ich rozwiązania nagradzane dodatkowymi informacjami o świecie gry. Warto dodać, że głosu narratorowi użyczył Logan Cunningham, który świetnie sprawdził się w tej roli w grze Bastion.