Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2010, 12:50

autor: Adrian Werner

Ujawniono nową kampanię do obydwu części Left 4 Dead

Valve Software znane jest z długofalowego wspierania swoich gier nowymi materiałami. Nie inaczej jest w przypadku serii Left 4 Dead. Zapowiedziano właśnie nową kampanię, przeznaczoną zarówno do pierwszej, jak i drugiej części serii.

Valve Software znane jest z długofalowego wspierania swoich gier nowymi materiałami. Nie inaczej jest w przypadku serii Left 4 Dead. Zapowiedziano właśnie nową kampanię, przeznaczoną zarówno do pierwszej, jak i drugiej części serii.

 

Ujawniono nową kampanię do obydwu części Left 4 Dead - ilustracja #1

Niezależnie od tego, którą część Left 4 Dead posiadamy, w The Sacrifice zagramy bohaterami pierwszej odsłony.

 

Dodatek zatytułowano The Sacrifice i w założeniach ma stanowić pomost pomiędzy dwiema odsłonami cyklu oraz dawać odpowiedzi na pytania, jakie postawiło poprzednie DLC (The Passing). Dodatkową atrakcją będzie 190 stronicowy komiks, opowiadający wydarzenia sprzed rozszerzenia. Co więcej, wersja do Left 4 Dead 2 wzbogaci grę o znaną z pierwowzoru kampanię No Mercy. Premierę zapowiedziano na 5 października.

Z okazji ujawnienia dodatku serwis PC Gamer przeprowadził wywiad z Chetem Faliszkiem (producentem zatrudnionym w Valve). Zdradził on, że pierwotny plan przewidywał wypuszczenie The Sacrifice wyłącznie do pierwszego Left 4 Dead, jednak ostatecznie uznano, że nowa kampania jest tak miodna, że sprawdzi się równie dobrze w drugiej części i nie ma powodów, by odmawiać właścicielom tej gry dostępu do zabawy. W dodatku czekają na nas trzy mapy. Mają mieć znacznie większe rozmiary niż Crash Course oraz The Passing i tym samym również ich przejście zajmie więcej czasu. Sam finał ma być natomiast bardziej rozbudowany niż to, co dotychczas widzieliśmy w tej serii i zmusi graczy do wypełnienia trzech odrębnych zadań. Co ciekawe, w The Sacrifice zagramy bohaterami pierwszej części. Jeden z nich zginie pod koniec kampanii i to my zadecydujemy który.

 

Ujawniono nową kampanię do obydwu części Left 4 Dead - ilustracja #2

 

Decyzja o przeniesieniu No Mercy do Left 4 Dead 2 nie należała do trudnych, ponieważ kampania ta cieszyła się olbrzymią popularnością. Co ciekawe jednak, po prostym zaimportowaniu map, okazało się, że poziom trudności bardzo mocno podskoczył do góry. Zmiany w mechanice, jakie wprowadziła druga część uczyniły wiele powszechnych dotąd taktyk (jak np. krycie się po kątach) bezużytecznymi. By umożliwić graczom przeżycie, udostępnione im zostanie najpotężniejsze uzbrojenie dostępne w arsenale Left 4 Dead 2, w tym kilka znanych z The Passing karabinów maszynowych M60.

Komiks wprowadzający w fabułę The Sacrifice ukazywać się będzie w odcinkach, z których pierwszy wydany zostanie na początku września. Co więcej, 5 października stanowić ma nie tylko datę premiery dodatku, ale również Left 4 Dead 2 w wersji na Mac. DLC tradycyjnie będzie dla posiadaczy komputerów darmowe, podczas gdy właściciele konsol Microsoftu zapłacą 560 punktów MS.