Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 14:48

autor: Vergil

Ujawniono Ghostrunner – polską cyberpunkową grę akcji

Polskie studio One More Level zapowiedziało cyberpunkową grę akcji pod tytułem Ghostrunner. Produkcja zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a budzi skojarzenia z takimi pozycjami, jak seria Dishonored czy anulowany przez Bethesdę Prey 2 od Human Head Studios.

Ale nam się namnożyło rodzimych produkcji w cyberpunkowych klimatach! Do Cyberpunka 2077 i zapowiedzianej niedawno gry Gamedec dołącza właśnie kolejna pozycja, czyli Ghostrunner budzący skojarzenia z takimi tytułami, jak seria Dishonored lub nieodżałowany Prey 2 od Human Head Studios. Projekt, nad którym pracuje ekipa One More Level (autorzy między innymi ciepło przyjętego God’s Triggera), zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a jego premiera odbędzie się 2020 roku; według informacji dostępnych na Steamie, nad Wisłą tytuł otrzyma kinową lokalizację. Poniżej znajdziecie jego klimatyczny zwiastun, garść konkretów na temat czekających na nas atrakcji, a także minimalne wymagania sprzętowe.

Ghostrunner zabierze nas do ponurego świata zniszczonego przez globalny kataklizm. Ci, którym udało się przetrwać, schronili się w gigantycznym mieście-wieży skonstruowanym przez niejakiego Architekta, zmarłego przed laty w tajemniczych okolicznościach. Pod rządami twardej ręki, sprawowanymi przez tak zwanego Klucznika, społeczność jest podzielona na kasty, do których przynależność determinuje to, jakie implanty zostały wszczepione danej osobie w dzieciństwie; na domiar złego króluje tu przemoc i ubóstwo.

W związku z powyższym niespecjalnie dziwi, że obywatele w końcu zdecydowali się wszcząć rebelię. Główny bohater wyląduje w samym środku konfliktu, a dzięki temu, że jako jedyny potrafi walczyć zarówno w świecie fizycznym, jak i w cyberprzestrzeni, tylko on będzie w stanie stawić czoła Klucznikowi, a tym samym – doprowadzić do zwycięstwa buntowników. Wspinając się na kolejne piętra wieży, protagonista odkryje jej sekrety i pozna tajemnice dotyczące własnej przeszłości.

Choć miasto, w którym toczy się akcja Ghostrunnera, jest ostatnim bastionem ludzkości, nie dzieje się w nim najlepiej. - Ujawniono Ghostrunner – polską cyberpunkową grę akcji - wiadomość - 2019-08-20
Choć miasto, w którym toczy się akcja Ghostrunnera, jest ostatnim bastionem ludzkości, nie dzieje się w nim najlepiej.

W Ghostrunnerze akcję będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby. Rozgrywka zapowiada się niezwykle dynamicznie – przemierzając posępne lokacje, będziemy biegać po ścianach niczym Książę Persji i przeskakiwać nad przepaściami, w czym pomoże nam swego rodzaju „energetyczny bicz”. Poza tym najwyraźniej sporo czasu spędzimy na starciach z przeciwnikami, podczas których zrobimy użytek z broni białej (oponenta będzie można wyeliminować przy pomocy jednego celnego ataku), starając się unikać ich ostrzału. Osoby, które nie nadążają za tym, co dzieje się na ekranie, z radością przywitają możliwość spowolnienia czasu.

Całość prezentuje się przyjemnie dla oka. Brudne, skąpane w ciemnościach uliczki miasta rozświetlą przede wszystkim kolorowe neony, a dopełnieniem tego wszystkiego będzie wpadający w ucho soundtrack (a przynajmniej na to wskazuje muzyka wykorzystana w zwiastunie). Na koniec – wyżej wspomniane wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe

System operacyjny:

64-bitowy Windows 7

Procesor:

Intel i3-2100 / AMD A8-5600k

Pamięć RAM:

8 GB

Karta graficzna:

GeForce GTX 630 / Radeon HD 6570

Brudno wszędzie, ciemno wszędzie... ale przynajmniej nieliczne światła są kolorowe. - Ujawniono Ghostrunner – polską cyberpunkową grę akcji - wiadomość - 2019-08-20
Brudno wszędzie, ciemno wszędzie... ale przynajmniej nieliczne światła są kolorowe.
  1. Ghostrunner na platformie Steam
  2. Oficjalna strona internetowa studia One More Level
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Ghostrunner

Ghostrunner