Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2019, 15:00

autor: AlexB

Beyond a Steel Sky z nowym zwiastunem i fragmentami gameplayu

W sieci pojawił się nowy zwiastun i pierwszy większy gameplay z gry Beyond a Steel Sky, czyli kontynuacji przygodówki Beneath a Steel Sky od studia Revolution Software. Tytuł ma ukazać się na PC, urządzeniach Apple oraz nieznanych jeszcze konsolach w tym roku.

Od kilku miesięcy fani przygodówek brytyjskiego studia Revolution Software mają powód do świętowania. W marcu dowiedzieli się bowiem, że wielkimi krokami zbliża się premiera Beyond a Steel Sky – kontynuacji klasycznego Beneath a Steel Sky z 1994 roku. Utrzymana w klimatach science fiction produkcja ukaże się jeszcze w tym roku na PC, urządzeniach Apple oraz konsolach. Kampania promocyjna już ruszyła. Jej najnowszymi elementami są filmik prezentujący fragmenty rozgrywki opatrzone komentarzem Charlesa Cecila z Revolution Software oraz kolejny trailer. Oba materiały zostały opublikowane przez serwis IGN.

W Beyond a Steel Sky ponownie będziemy mogli wcielić się w postać Roberta Fostera, który powraca do umiejscowionego w Australii Union City, by zająć się sprawą porwanego dziecka. Jak możemy przeczytać w tekście opublikowanym przez serwis IGN, w tytule znajdą się zarówno elementy charakterystyczne dla klasycznych przygodówek, takie jak rozbudowane rozmowy czy zbieranie przedmiotów do ekwipunku, jak i również pewne mniej oczywiste dla gatunku rzeczy. Możemy do nich zaliczyć tzw. Virtual Theatre – system, dzięki któremu bohaterowie niezależni faktycznie „żyją” w świecie przedstawionym, zamiast czekać w określonym miejscu aż gracz zdecyduje się z nimi porozmawiać. W konsekwencji zabawa ma być bardziej nieprzewidywalna i oferować więcej rozwiązań danego problemu. Na przykład pojawią się opcje hakowania, dzięki którym możemy w odpowiedni sposób zmanipulować otoczeniem i sprowokować pewne wydarzenia pasujące do naszego planu.

W Beyond a Steel Sky nie zabraknie również wyborów moralnych. Następstwa wielu z nich mają być długofalowe. Co jednak ciekawe, tytuł będzie miał tylko jedno zakończenie, a decyzje, które podejmiemy w trakcie zabawy dodadzą mu jedynie pewnego rodzaju „indywidualnego smaku”.

Powrót do Union City będzie dla wielu graczy nostalgiczną podróżą. - Beyond a Steel Sky z nowym zwiastunem i fragmentami gameplayu - wiadomość - 2019-08-19
Powrót do Union City będzie dla wielu graczy nostalgiczną podróżą.

Jeśli chcecie się przygotować do premiery Beyond a Steel Sky, to zachęcamy do ukończenia pierwszej części. Jest ona dostępna na platformie GOG oraz w wersji zremasterowanej na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

  1. Oficjalna strona studia Revolution Software