Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2011, 14:41

autor: Len

Udostępniono pierwszą łatkę dla Batman: Arkham City w wersji PC

Długo oczekiwany patch dla gry Batman: Arkham City jest już dostępny na Steam. Łatka usuwa problemy związane z wadliwym działaniem gry w trakcie korzystania z bibliotek DirectX 11, jednak poprawki ograniczają się wyłącznie do 64-bitowych systemów operacyjnych.

W systemie elektronicznej dystrybucji Steam udostępniono długo oczekiwaną łatkę dla Batman: Arkham City, która usuwa problemy z poprawnym działaniem bibliotek DirectX 11... choć nie do końca. Poprawka jest bowiem przeznaczona wyłącznie dla 64-bitowych systemów operacyjnych. Użytkownicy Windows 7 oraz Vista w wersjach 32-bitowych zmuszeni są w dalszym ciągu korzystać z DX9 i czekać na kolejną aktualizację, która ma ukazać się nieco później. Niemniej, warto ją zainstalować i wypróbować grę już dziś choćby z tego względu na to, że wprowadza kilka mniej znaczących zmian, mających poprawić stabilność.

Przypomnijmy, że gra Batman: Arkham City ukazała się na komputerach stacjonarnych z ponad miesięcznym opóźnieniem względem wersji konsolowych. Twórcy obiecali zrekompensować to, dodając wsparcie dla technologii PhysX, NVIDIA 3D Vision oraz bibliotek DirectX 11. Niestety, szybko okazało się, że aktywacja tego ostatniego powoduje liczne problemy z wydajnością. Jedyną radą na ominięcie komplikacji było przełączanie na DirectX 9.

Mimo tych wad, gra zdobyła bardzo wysokie oceny i pozytywne opinie graczy. Już 20 grudnia ma się ukazać kolejne DLC, które wprowadzi kilka nowych wyzwań oraz lokacji, między innymi w Batcave, czyli Jaskinii Batmana.