Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2018, 12:07

autor: Movis

Ubisoft zapowie tytuł AAA na E3 2018 - Splinter Cell pewny?

Podczas telekonferencji przedstawiciele firmy Ubisoft wspomnieli o swoich planach związanych z premierą niezapowiedzianego tytułu, który ma zostać ujawniony na tegorocznych targach E3. Wcześniejsze przecieki i dane wskazują, że najprawdopodobniej doczekamy się powrotu serii Splinter Cell.

Potwierdzono jeden tajemniczy tytuł. Splinter Cell? Watch Dogs 3? - Ubisoft zapowie tytuł AAA na E3 2018 - Splinter Cell pewny? - wiadomość - 2018-05-20
Potwierdzono jeden tajemniczy tytuł. Splinter Cell? Watch Dogs 3?

Okres podsumowań finansowych firmy Ubisoft opływa w kolejne dane na temat strategii Francuzów. Ledwo co dowiedzieliśmy się o wydłużeniu czasu produkcji pirackiej gry Skull & Bones oraz o tym, że The Division 2 ukaże się w obecnym roku rozliczeniowym. Co więcej, podczas telekonferencji z inwestorami koncernu potwierdzono, że na E3 2018 pojawi się niezapowiedziany jeszcze tytuł AAA, który ma być centralnym elementem tegorocznego planu Ubi.

W przygotowanej prezentacji przedstawiciele firmy klepią się po plecach za bardzo dobry okres finansowy (zakończony 31 marca 2018 roku), ale jednocześnie kreują plan działania na najbliższe 12 miesięcy, oparty na trzech dużych premierach. W niedalekiej przyszłości na rynek ma wejść The Crew 2, a w późniejszym okresie kontynuacja serii Tom Clancy’s The Division. Ostatnim elementem układanki na FY 2018-19 pozostaje więc... no właśnie, co takiego?

Firma przewiduje, że sprzeda ok. 19 mln kopii swych nowych tytułów. - Ubisoft zapowie tytuł AAA na E3 2018 - Splinter Cell pewny? - wiadomość - 2018-05-20
Firma przewiduje, że sprzeda ok. 19 mln kopii swych nowych tytułów.

Fani pewnie dawno wytypowali już swoich zawodników, ale o miano tajemniczego tytułu zdecydowanie mogłyby walczyć zarówno kolejna gra z cyklu Splinter Cell, jak i Watch Dogs 3. Któryś z projektów musiał być w tajemnicy prototypowany wcześniej, jeśli spodziewamy się debiutu w końcówce obecnego roku lub pierwszym kwartale 2019 r.

Całą sprawę komplikuje też wyciek danych z kanadyjskiej gałęzi sklepów Walmart. Z jednej strony widnieje w nim właśnie Splinter Cell, co przeważałoby na korzyść tej teorii, z drugiej strony… jednym tchem wymieniany jest też kolejny Assassin’s Creed, którego premiera byłaby raczej wielkim zaskoczeniem. Choć drugi fakt wprowadza nieco zamieszania, to koniec końców wiemy jednak, że przynajmniej część nieopatrznie opublikowanej listy tytułów jest prawdziwa, co potwierdza niedawna zapowiedź niespodziewanego RAGE 2.

Niedawny powrót Michaela Ironside’a jako głosu Sama Fishera w specjalnej misji w Ghost Recon: Wildlands jest zaś dość kluczowym punktem całej układanki, bo zapewne nowy kontrakt z kultowym aktorem głosowym nie zostałby podpisany jedynie na drobniutką misję dodatkową. Tak czy inaczej wszystkiego dowiemy się na prezentacji Ubi podczas targów E3 2018.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft