Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2013, 10:14

Ubisoft zadowolony z Call of Juarez: Gunslinger i Far Cry 3: Blood Dragon

Firma Ubisoft jest zadowolona z wyników dwóch gier dystrybuowanych cyfrowo: polskiego Call of Juarez: Gunslinger oraz samodzielnego dodatku Far Cry 3: Blood Dragon. Wydawca sprzedał 500 tysięcy kopii drugiego z tytułów.

Zwariowany Far Cry 3: Blood Dragon sprzedał się świetnie. - Ubisoft zadowolony z Call of Juarez: Gunslinger i Far Cry 3: Blood Dragon - wiadomość - 2013-06-28
Zwariowany Far Cry 3: Blood Dragon sprzedał się świetnie.
Ubisoft i gry cyfrowe:
  • Firma jest zadowolona z wyników Call of Juarez: Gunslinger i Far Cry 3: Blood Dragon
  • Sprzedaż Blood Dragon wyniosła 500 tysięcy kopii w ciągu niecałych dwóch miesięcy
  • Obie gry wyszły w maju na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3

Firma Ubisoft jest bardzo zadowolona z wyników gry Call of Juarez: Gunslinger oraz dodatku Far Cry 3: Blood Dragon. Druga z wymienionych produkcji została sprzedana 500 tysięcy razy w ciągu niespełna dwóch miesięcy. Takie informacje ujawnił serwis GamesIndustry International, który rozmawiał z Yvesem Guillemotem, szefem Ubisoftu. Prezes wydawcy powiedział, że oba tytuły były okazją, żeby sprawdzić, jak mogą funkcjonować poboczne odsłony marek w dystrybucji cyfrowej.

Powyższe informacje są bez wątpienia dobre, bo Call of Juarez: Gunslinger to gra wrocławskiego studia Techland. Westernowa seria zaliczała upadki i wzloty. Wszyscy pamiętamy przecież ciekawego od strony koncepcji, ale jednak niezbyt dobrego Call of Juarez: The Cartel. Na szczęście Gunslinger jest powrotem do formy i jedną z przyjemniejszych strzelanek tego roku. Przekonywaliśmy o tym w naszej recenzji, chwalącej grafikę, fabułę, klimat i system walki gry.

W wywiadzie Guillemot odniósł się do paru aktualnych kwestii. Prezes Ubisoftu wyraził zadowolenie z faktu, że Microsoft wycofał się ze swoich pomysłów odnośnie Xboksa One. Zdaniem Guillemota cena konsoli jest odpowiednia, bo w pakiecie dostajemy od razu Kinecta. Co ciekawe, Ubisoft nie rezygnuje ze wsparcia dla Wii U, bo wierzy, że sprzęt nabierze rozpędu. Kluczowy będzie okres świąteczny – Ubisoft zweryfikuje dalszą spolitykę bazując na wynikach sprzedaży konsoli Nintendo.

  1. Recenzja gry Blood Dragon - samodzielnego DLC do Far Cry 3
  2. Recenzja gry Call of Juarez: Gunslinger - western od Techlandu ma się dobrze

Ubisoft zadowolony z Call of Juarez: Gunslinger i Far Cry 3: Blood Dragon - ilustracja #3Call of Juarez: Gunslinger to westernowa strzelanka pierwszoosobowa, w której śledzimy losy łowcy nagród polującego na legendarnych rzezimieszków z Dzikiego Zachodu. Produkcja wrocławskiego Techlandu wyszła w maju tego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Z kolei Far Cry 3: Blood Dragon to samodzielne rozszerzenie Far Cry 3 odwołujące się do klimatów kina akcji sci-fi z lat 80. XX wieku. Premiera tytułu odbyła się na początku maja na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360.