Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2013, 11:21

autor: luckie

Twórcy Splinter Cell: Blacklist o klasycznym trybie Spies vs. Mercs

Firma Ubisoft opublikowała film wprowadzający w zasady klasycznego trybu Spies vs. Mercs. Dowiecie się z niego o mocnych stronach i słabych punktach zarówno szpiegów, jak i najemników.

Po nieobecności w poprzedniej odsłonie serii, wieloosobowy tryb Spies vs. Mercs (Szpiedzy kontra Najemnicy) powróci w Splinter Cell: Blacklist. W poniższym filmie twórcy opowiadają o zasadach rozgrywki w wariancie Classic, w którym rywalizują ze sobą dwa dwuosobowe zespoły. Kameralność starć sprawia, że zabawa przypomina nieco tryb kooperacji.

Zasady Spies vs. Mercs Classic
  • Starcia 2 na 2
  • Szpiedzy muszą zhackować terminale, a najemnicy ich bronić
  • Szpiedzy grają w trybie TPP, najemnicy FPP
  • Szpiedzy są zwinni, potrafią ukrywać się w cieniu i są zabójczy na bliskich dystansach
  • Najemnicy mają przewagę ogniową, mocniejsze pancerze oraz różne gadżety

Tradycyjnie zadaniem szpiegów jest zhackowanie terminali, bronionych przez parę najemników. Ci pierwsi grają z perspektywy trzeciej osoby, co ułatwia nawigację i niepostrzeżone zakradnięcie się za plecy wroga. Są oni szybsi i sprawniejsi od swoich ciężkozbrojnych przeciwników, ale za to mają mniejszą wytrzymałość. Dlatego ich głównym sojusznikiem jest ciemność – pozostanie niewykrytym to klucz do sukcesu podczas gry jako szpieg.

Z kolei najemnicy obserwują otoczenie z perspektywy pierwszoosobowej, przez co rozgrywka przypomina do pewnego stopnia typowego FPS-a. Mają oni na podorędziu porządny pancerz, karabin szturmowy oraz różnego rodzaju gadżety przydatne do zastawiania pułapek. Mogą także rozświetlać ciemności latarkami, ale powinni robić to ostrożnie, by nie zdradzić swojej pozycji.

Nawet jeśli nie mieliście dotąd do czynienia ze Spies vs. Mercs nietrudno sobie wyobrazić, że tego typu rozgrywka dostarcza wielu emocji dla obu stron. Wkrótce firma Ubisoft zaprezentuje kolejny film z gry, skupiający się dla odmiany na Spies vs. Mercs Blacklist. Jest to tryb oparty na podobnych zasadach co Classic, z tą różnicą, że liczba graczy zwiększona zostaje do czterech osób na stronę, a dodatkowo dostępne stają się rozbudowane opcje personalizacji. Splinter Cell: Blacklist ukaże się 20 sierpnia 2013 roku w wersji na PC, Xboksa 360, PlayStation 3 i Wii U.