Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 maja 2015, 12:26

autor: Sarge

Ubisoft przedstawia roczny raport finansowy. Zapowiedź nowej gry jesienią

Firma Ubisoft opublikowała raport finansowy podsumowujący ostatni rok fiskalny (1 kwietnia 2014 roku - 31 marca 2015 roku). Francuski koncern zamknął ten okres z zyskiem i ma podobne oczekiwania względem nadchodzących miesięcy. Dowiedzieliśmy się także, że jesienią zostanie zapowiedziana zupełnie nowa gra z kategorii AAA, która na rynku ukaże się do końca marca 2016 roku.

Firma Ubisoft zamknęła ostatni rok fiskalny z zyskiem - Ubisoft przedstawia roczny raport finansowy. Zapowiedź nowej gry jesienią - wiadomość - 2015-05-13
Firma Ubisoft zamknęła ostatni rok fiskalny z zyskiem

Firma Ubisoft ujawniła wyniki finansowe za ostatni rok fiskalny, obejmujący okres od 1 kwietnia 2014 roku do 31 marca 2015 roku. W raporcie uwzględniono nie tylko czyste statystyki, ale też informacje na temat nadchodzących premier, o których pisaliśmy w oddzielnych wiadomościach. Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że jeszcze w tym roku fiskalnym (a więc do końca marca 2016 roku) na rynku zadebiutuje wysokobudżetowa, jeszcze niezapowiedziana produkcja z kategorii AAA. Ma ona dołączyć do wcześniej ujawnionych tytułów, czyli Assassin’s Creed Syndicate, Tom Clancy’s The Division, Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege oraz kolejnej odsłony Just Dance. Yves Guillemot (prezes firmy Ubisoft) ujawnił, że nowy tytuł zostanie oficjalnie zapowiedziany tej jesieni, a więc nie pojawi się na czerwcowych targach E3 w Los Angeles.

Jak wynika z przedstawionego raportu, firma Ubisoft w ostatnim roku fiskalnym osiągnęła przychód w wysokości 1,4 miliarda euro. Nastąpiła więc poprawa wwzględem okresu 1 kwietnia 2013 roku - 31 marca 2014 roku, gdy była mowa o równym miliardzie euro. Pozytywny wynik z ostatniego roku fiskalnego przełożył się na 113 milionów euro zysku netto, podczas gdy rok wcześniej firma straciła 49 milionów euro. Wydawca oczekuje, że w okresie 1 kwietnia 2015 roku - 31 marca 2016 roku uda się osiągnąć co najmniej 200 milionów dolarów zysku, do czego miałaby się przyczynić „stabilna” sprzedaż gier zapowiedzianych na najbliższe miesiące.

Assassin's Creed Rogue to ostatnia część serii wydana na PlayStation 3 i Xboksie 360 - Ubisoft przedstawia roczny raport finansowy. Zapowiedź nowej gry jesienią - wiadomość - 2015-05-13
Assassin's Creed Rogue to ostatnia część serii wydana na PlayStation 3 i Xboksie 360

Przy okazji firma Ubisoft potwierdziła to, co można było wywnioskować po ostatnich zapowiedziach – wydawca powoli przestaje wspierać PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Z nadchodzących produkcji francuskiego koncernu jedynie nowa część Just Dance doczeka się wersji na starsze konsole. Pozostałe gry ukażą się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One i to na tych platformach firma chce się skupić. Nie wiadomo jeszcze co z Wii U, ale już od dłuższego czasu daje się zauważyć, że Ubisoft traktuje konsolę Nintendo po macoszemu.

Raport finansowy firmy Ubisoft zawiera wiele innych ciekawostek, które rozwinęliśmy w oddzielnych wiadomościach. Poznaliśmy na przykład wyniki sprzedaży gry South Park: Kijek Prawdy oraz bardziej sprecyzowany termin premiery Tom Clancy’s The Division. Oprócz tego ujawniono najlepiej sprzedające się produkcje 2014 roku, a także najbardziej popularne marki w latach 2005 – 2014. Do tego wszystkiego doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi gry Assassin’s Creed Syndicate, która zadebiutuje na rynku pod koniec bieżącego roku.