Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2022, 19:47

Ubisoft odracza zablokowanie DLC i funkcji online starszych gier

Ubisoft dał graczom dodatkowy miesiąc na pobranie DLC i sprawdzenie trybów sieciowych w takich grach, jak Far Cry 3 czy Assassin's Creed III.

Ubisoft odroczył zapowiadane wyłączenie obsługi DLC i funkcji sieciowych w swoich starszych grach na 1 października, tj. o miesiąc.

Wcześniej francuski wydawca planował, że m.in. Far Cry 3, Assassin’s Creed II, Assassin's Creed: Brotherhood i Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist utracą dostęp do dodatków oraz trybów wieloosobowych 1 września. Jednakże ostatecznie jutro pożegnamy się tylko ze strzelanką Space Junkies.

Potwierdzono też, że dodatki dla jednego gracza do kilkunastu gier pozostaną dostępne do pobrania na PC do 1 października. Po tym terminie DLC nadal będzie można zakupić i ściągnąć na konsolach.

Co się tyczy Anno 2070, już dawno zapowiedziano, że gracze otrzymają aktualizację, dzięki której będą mogli kontynuować zabawę wieloosobową w tej strategicznej produkcji. W nowym ogłoszeniu potwierdzono, że stosowny patch do owej strategii zostanie udostępniony we wtorek 6 września. Jak podano, tego dnia o godzinie 6:00 czasu polskiego rozpocznie się przerwa techniczna, która może potrwać do 24 godzin. Po jej zakończeniu posiadacze Anno 2070 uzyskają dostęp do nowej, zaktualizowanej wersji gry.

Po więcej szczegółów – w tym pełną listę gier i zmian, które zajdą w nich 1 października – zapraszam do naszej osobnej wiadomości.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej