Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2021, 09:24

Ubisoft może wrócić do wydawania gier na Steam

Pojawiły się sugestie, że po kilkuletniej przerwie firma Ubisoft zamierza powrócić do wydawania nowych gier w serwisie Steam.

DUŻE GRY UBISOFTU, KTÓRE OMINĘŁY STEAM TO M.IN.:
  1. Tom Clancy's The Division 2,
  2. Far Cry 6,
  3. Assassin's Creed: Valhalla,
  4. Watch Dogs: Legion,
  5. Immortals: Fenyx Rising.

Niewykluczone, że firma Ubisoft planuje powrócić do wydawania nowych gier na Steamie. Taki wniosek można wyciągnąć ze zmian w bazie danych serwisu studia Valve.

Twitterowe konto Gaming Updates and Countdowns odkryło, że wczoraj do Steama dodano obsługę aplikacji Ubisoft Connect PC Client. Jest to zapowiedź głębszej integracji obu usług, sugerująca powrót wydawcy do tego sklepu.

Ubisoft może wrócić do wydawania gier na Steam - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Przypomnijmy, że jeszcze kilka lat temu wszystkie pecetowe gry Ubisoftu trafiały do sprzedaży w serwisie studia Valve. Uległo to zmianie w 2019 roku. Tom Clancy's The Division 2 i wszystkie kolejne produkcje wydawcy ukazywały się już wyłącznie w sklepie tej firmy oraz w Epic Games Store. Co gorsza, nie były to czasowe exclusive’y (nie trafiły po roku na Steam, jak to często bywa). Pewnym wyjątkiem było Anno 1800. Wielu graczy złożyło preorder przed zmianą strategii wydawniczej, dlatego mogli pobrać ten tytuł tam, gdzie skorzystali z przedsprzedaży.

Warto dodać, że Ubisoft nie usunął wcześniejszych produkcji z dystrybucji w serwisie studia Valve. Nadal są one tam dostępne, otrzymują dodatki i aktualizacje. Steama omijają tylko nowe tytuły.

Teraz, dzięki dodaniu wsparcia Ubisoft Connect PC Client, rodzi się nadzieja, że sytuacja ulegnie zmianie i wkrótce najnowsze gry wydawcy, takie jak Far Cry 6, Assassin's Creed: Valhalla, Watch Dogs: Legion, Immortals: Fenyx Rising czy wspomiane Tom Clancy's The Division 2, trafią do sprzedaży na Steamie.

  1. Recenzja gry Far Cry 6 – to dobra gra. Tylko dobra
  2. Far Cry 6 – oficjalna strona
  3. Ubisoft – oficjalna strona
  4. Far Cry 6 – poradnik do gry