Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2022, 16:43

Ubisoft - im dłuższa gra, tym więcej zarabia

Ubisoft doskonale rozumie znaczenie powiedzenia „czas to pieniądz”. Z najnowszego raportu finansowego firmy wynika, że tworzenie długich gier ma swoje odzwierciedlenie w zyskach.

W SKRÓCIE:
  1. Z ostatniego raportu finansowego Ubisoftu wynika, że im dłużej gracz pozostaje przy jednej produkcji, tym większa jest szansa, iż postanowi dokupić DLC lub zawartość kosmetyczną.
  2. Francuska firma planuje zwiększać zainteresowanie takimi tytułami jak Far Cry 6 i Assassin’s Creed: Valhalla poprzez kolejne mniejsze i większe dodatki.

Im dłuższa gra, tym więcej czasu spędza przy niej użytkownik, zwiększa się też szansa na to, że przy okazji wyda pieniądze na dodatkową zawartość. Taką zależność dostrzegł Ubisoft i nie waha się jej wykorzystywać. Francuska firma udostępniła wyniki finansowe obejmujące okres od 1 kwietnia do 31 grudnia 2021 roku – ze sprawozdania wynika, że dłuższe gry generują większe przychody.

Fani spędzają więcej czasu przy grach, a Ubisoft na tym korzysta

Jak zauważyła redakcja serwisu TheGamer, z raportu wynika, że miłośnicy serii Far Cry spędzili aż o 45% więcej czasu przy szóstej odsłonie niż przy „piątce”. Co jednak ważniejsze dla Ubisoftu, przełożyło się to również na 30-procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży DLC, elementów kosmetycznych etc. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku Riders Republic, które zanotowało na obu polach czterokrotnie lepsze wyniki niż utrzymane w podobnym stylu poprzednie dzieło studia, gra Steep.

Gry Ubisoftu mogą stać się jeszcze dłuższe

Najlepszy wynik uzyskał jednak inny tytuł – Assassin’s Creed: Valhalla, o którego sukcesie finansowym pisaliśmy wczoraj. Wpływy z wszelkiej maści dodatków były aż o 80% wyższe niż w przypadku poprzedniej odsłony w analogicznym okresie. Dzięki takiej strategii gra stała się pierwszą produkcją w dorobku firmy, z której przychód przekroczył miliard dolarów.

Nie dziwi więc, że Ubisoft planuje rozwijać wspomniane tytuły o kolejne płatne elementy, na czele z nadchodzącym dodatkiem Assassin's Creed: Valhalla - Świt Ragnaroku. Premiera rozszerzenia zaplanowana jest na 10 marca.

  1. Oficjalna strona firmy Ubisoft