Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2012, 14:40

autor: Grzegorz "Aver" Ferenc

[UAKTUALNIENIE] Grand Theft Auto V – wyciekła część informacji z magazynu Game Informer

W sieci pojawiły się świeże informacje o grze Grand Theft Auto V, którze rzekomo wyciekły z grudniowego wydania magazynu Game Informer, poświęconego tytułowi Rockstar Games. Dowiadujemy się m.in. kim są główni bohaterowie oraz jakie funkcje rozgrywki czekają na nas w Los Santos.

Pani policjantka nie lubi fanek zespołu Love Fist - 2012-11-05
Pani policjantka nie lubi fanek zespołu Love Fist
GTA V – NOWE INFORMACJE
  • Dzisiejsze doniesienia pochodzą od jednego z użytkowników forum GameFaqs;
  • Grudniowy Game Informer będzie dostępny od 8 listopada;
  • Publikację nowego zwiastuna opóźnił huragan Sandy.

Jeden z użytkowników forum GameFaqs być może sprawił wielką niespodziankę fanom Grand Theft Auto V. Osoba o nicku „AP15” zamieściła informacje o grze studia Rockstar Games, które są rzekomo częścią 18-stronicowego artykułu, jaki znajdzie się w grudniowym wydaniu magazynu Game Informer.

W Grand Theft Auto V pokierujemy postaciami Alberta De Silvy, 42-letniego amerykanina z Puerto Rico, oraz Dougiego Vejo, młodego kryminalisty, który dopiero co przybył do miasta Los Santos. Pierwszy z bohaterów jest po rozwodzie, przechodzi kryzys wieku średniego, ma dwójkę dzieci oraz… sporo pieniędzy do zarobienia, ponieważ stracił oszczędności życia w ramach piramidy finansowej. Z kolei Dougie jest bardziej zainteresowany nowymi samochodami oraz możliwością ich modyfikowania i tuningowania – funkcja ta powraca do gry. Co do postaci, będziemy mogli je personalizować w zakresie ubrań, uczesania i zarostu, ale już nie za pośrednictwem siłowni i tatuaży.

Według doniesień użytkownika GameFaqs w grze odwiedzimy jedno duże miasto – Los Santos – oraz mniejsze miasteczka rozsiane w jego okolicy. W głównej metropolii udamy się ponownie m.in. na Grove Street, która w Grand Theft Auto: San Andreas była siedzibą głównego bohatera gry oraz gangu Grove Street Families. W „piątce” nie zobaczymy jednak Carla „CJ” Johnsona i jego brata „Sweeta”.

Obrazek reklamowy z GTA V - 2012-11-05
Obrazek reklamowy z GTA V

Ponadto w Grand Theft Auto V będziemy mogli nabywać posiadłości, zagramy w wiele minigier (na przykład golf, tenis i surfing), ponownie ujrzymy także zespół Love Fist (teraz zwany The Jezzies) oraz – być może – kilka postaci z czwartej części serii. Wiadomo także, że w grze usłyszymy m.in. utwory Guns N’Roses (My Michelle), Triumph (Magic Power), The Beach Boys (California Dreaming) oraz Snoop Dogga (Beautiful). Na koniec ciekawostka – panowie w czerwonych skafandrach z pierwszego zwiastuna pojawiają się podczas skoku na jubilera w misji „Alimony”, w którą miał okazję zagrać dziennikarz Game Informer.

Najnowszy numer amerykańskiego magazynu ma zostać udostępniony już za trzy dni, więc informacje z forum GameFaqs ostatecznie zostaną potwierdzone w najbliższy czwartek. Grand Theft Auto V ukaże się wiosną 2013 roku na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Uaktualnienie

Na forum GameFaqs pojawiły się kolejne domniemane informacje z magazynu Game Informer na temat gry Grand Theft Auto V. Wygląda na to, że będzie możliwe dowolne przełączanie sterowania pomiędzy dwoma bohaterami przy pomocy jednego przycisku/klawisza (co będzie równoznaczne z automatycznym zapisem stanu gry). Dougie Vejo ma się specjalizować w rabunkach, które będą dużym źródłem zarobków. W produkcji Rockstar Games ponownie zasiądziemy za kółkiem Stingera, a amerykański aktor i komik Aziz Ansari prawdopodobnie wcieli się w rolę DJ-a stacji hip-hopowej.