Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 23:21

Tyranny - nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki

W trakcie targów E3 2016 studio Obsidian Entertainment zaprezentowało nowy zwiastun gry Tyranny. Choć skupia się on na filmowych scenkach, nie zabrakło też fragmentów przedstawiających rozgrywkę w najnowszej produkcji twórców Pillars of Eternity.

Kiedy twórcy nad wyraz udanego Pillars of Eternity zapowiedzieli Tyranny, tytuł z miejsca przykuł uwagę graczy. W końcu w jak wielu grach trafiamy do świata, w którym „ten zły” już dawno wygrał, a nasze poczyniania nie mają szans odmienić tej sytuacji? O szczegółach rozgrywki pisaliśmy na początku zeszłego miesiąca, teraz zaś, na konferencji PC Gaming Show w trakcie targów E3 2016, studio Obsidian Entertainment zaprezentowało drugi zwiastun Tyranny. Oprócz klimatycznych scenek na filmiku znalazły się też fragmenty rozgrywki, z klasycznym rzutem izometrycznym, walką oraz – delikatnie rzecz ujmując – nieco ponurymi krajobrazami. Całość przypomina wcześniejsze produkcje amerykańskiego zespołu. Miejmy nadzieję, że twórcy raczej prędzej niż później zdecydują się na pokazanie nieco obszerniejszego materiału z rozgrywki. Przypomnijmy, że gra zadebiutuje jeszcze w tym roku wyłącznie na komputerach osobistych.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej