Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 23:21

Tyranny - nowy zwiastun z fragmentami rozgrywki

W trakcie targów E3 2016 studio Obsidian Entertainment zaprezentowało nowy zwiastun gry Tyranny. Choć skupia się on na filmowych scenkach, nie zabrakło też fragmentów przedstawiających rozgrywkę w najnowszej produkcji twórców Pillars of Eternity.

Kiedy twórcy nad wyraz udanego Pillars of Eternity zapowiedzieli Tyranny, tytuł z miejsca przykuł uwagę graczy. W końcu w jak wielu grach trafiamy do świata, w którym „ten zły” już dawno wygrał, a nasze poczyniania nie mają szans odmienić tej sytuacji? O szczegółach rozgrywki pisaliśmy na początku zeszłego miesiąca, teraz zaś, na konferencji PC Gaming Show w trakcie targów E3 2016, studio Obsidian Entertainment zaprezentowało drugi zwiastun Tyranny. Oprócz klimatycznych scenek na filmiku znalazły się też fragmenty rozgrywki, z klasycznym rzutem izometrycznym, walką oraz – delikatnie rzecz ujmując – nieco ponurymi krajobrazami. Całość przypomina wcześniejsze produkcje amerykańskiego zespołu. Miejmy nadzieję, że twórcy raczej prędzej niż później zdecydują się na pokazanie nieco obszerniejszego materiału z rozgrywki. Przypomnijmy, że gra zadebiutuje jeszcze w tym roku wyłącznie na komputerach osobistych.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej