Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2017, 11:19

autor: Góral

Twórcy Xenoblade Chronicles rozpoczęli pracę nad nowym projektem

Studio Monolith Soft rozpoczęło pracę nad nowym, ambitnym projektem, który ma się bardzo różnić od wcześniejszych dokonań firmy (na razie mamy z niego tylko kilka grafik koncepcyjnych). W związku z tym prowadzi ona rekrutację zakrojoną na dużą skalę.

Jedna z grafik koncepcyjnych najpewniej związanych z nowym projektem studia Monolith Soft. - Twórcy Xenoblade Chronicles rozpoczęli pracę nad nowym projektem - wiadomość - 2017-08-21
Jedna z grafik koncepcyjnych najpewniej związanych z nowym projektem studia Monolith Soft.

Studio Monolith Soft, które najpewniej kojarzycie z popularnej serii Xenoblade Chronicles, poszukuje ludzi do pracy nad nowym tytułem (dzięki, Gematsu). Nie znamy szczegółów, ale ma to być ambitny projekt, różniący się od tego, z czym kojarzony jest ten japoński deweloper. Na stronie firmy widnieją załączone do newsa grafiki koncepcyjne – być może one powiedzą Wam coś więcej.

Twórcy Xenoblade Chronicles rozpoczęli pracę nad nowym projektem - ilustracja #2

Rekrutacja prowadzona jest na dużą skalę – firma poszukuje projektantów, animatorów, programistów, artystów, osoby odpowiedzialne za modelowanie postaci czy też menadżera produkcji. Krótko pisząc, wygląda na to, że budowany jest praktycznie nowy zespół. Zresztą nic dziwnego, gdyż obecnie Monolith Soft tworzy jeszcze wyczekiwane Xenoblade Chronicles 2 na Switcha, więc z pewnością główni deweloperzy nie mają możliwości przejścia do nowego projektu.

Jednego możemy być pewni – nowa produkcja ukaże się na Switchu, ewentualnie na handheldzie 3DS. Monolith Soft należy bowiem do Nintendo, więc po prostu nie ma szans na wypuszczenie gry na innych platformach sprzętowych.

Studio Monolith Soft zostało założone w 1999 roku. W pierwszych latach działalności firma współpracowała z Bandai Namco, produkując gry z serii Xeno. W 2007 roku Nintendo przejęło dewelopera, oddelegowując go do pomocy innym wewnętrznym studiom oraz dając zielone światło na autorskie projekty, w tym Xenoblade Chronicles i Project X Zone.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.