Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2017, 11:19

autor: Aquma

Twórcy serii Total War oraz Alien: Isolation szukają ludzi do nowego, dużego projektu

Znane ze stworzenia serii strategicznej Total War oraz horroru Alien: Isolation brytyjskie studio Creative Assembly poszukuje pracowników do nowego projektu. Tajemnicza gra ma być zupełnie nowym IP i największym przedsięwzięciem w historii firmy.

Co tym razem szykują dla nas twórcy Total War? - Twórcy serii Total War oraz Alien: Isolation szukają ludzi do nowego, dużego projektu - wiadomość - 2017-11-24
Co tym razem szykują dla nas twórcy Total War?

Creative Assembly – studio znane m.in. z serii Total War oraz horroru Alien: Isolation – poszukuje rąk do pracy przy swoim nowym tytule. Co ciekawe, nie chodzi tu o zapowiedziane niedawno Total War Saga: Thrones of Britannia, a nieznaną dotychczas produkcję, która ma być początkiem zupełnie nowego IP i stanowić największy tytuł w historii firmy. Kogo potrzebują Brytyjczycy? Informacje na ten temat znajdziemy w zamieszczonych na stronie Creative Assembly ogłoszeniach. Rzucają one trochę światła na tajemniczą grę.

  1. Główny projektant rozgrywki (ang. Lead Gameplay Designer)

Będziesz przewodził zespołowi odpowiedzialnemu za projektowanie rozgrywki, rozwijając podstawowe systemy, takie jak broń, poruszanie się, zdolności, gadżety, życie i inne, działające w tle. Będziesz współpracował i pozostawał w ścisłej komunikacji z liderami odpowiadającymi za projekt, by efektywnie doprowadzić do zrealizowania wizji gry.

  1. Starszy projektant meta-gry (ang. Senior Meta Game Designer)

Pracując z dyrektorem kreatywnym, będziesz odpowiedzialny za zdefiniowanie zakresu i głębi meta-gry. Będziesz projektował i implementował w grze strukturę meta, wliczając w to ekonomię, progresję, metody zatrzymywania, tabele wyników, wyzwania, wydarzenia i budowanie świata.

Broń? Gadżety? Zdolności? Wiele wskazuje na to, że Creative Assembly tym razem zaoferuje nam coś odmiennego się od swoich dotychczasowych gier raczej nie będzie to kolejna strategia. Tajemniczy tytuł ma zawierać tryb wieloosobowy (prawdopodobnie w jakimś stopniu oparty na rywalizacji, w związku z możliwością śledzenia swoich wyników na tle innych graczy), ale też rozwiązania (ekonomia, progresja, wydarzenia) mające przyciągnąć graczy na znacznie dłużej niż parę godzin. Czyżby Brytyjczycy szykowali nam strzelankę pokroju Overwatch? A może chcą rzucić rękawicę stworzonemu przez studio Bungie Destiny 2 i przyszłorocznemu Anthem od Bioware? Warto dodać, że Creative Assembly należy do firmy Sega, która posiada w swoim katalogu kilka interesujących licencji (m.in. Warhammera 40 000) – na razie nie wiadomo, czy nowe IP skorzysta z którejś z nich, czy też będzie stanowiło zupełnie autorski projekt.

Na konkretniejsze informacje o tajemniczej produkcji zapewne trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Przypominamy też, że ostatnią stworzoną przez brytyjskie studio grą jest wydany pod koniec września bieżącego roku i ciepło przyjęty przez krytyków Total War: Warhammer II.

  1. Creative Assembly – oferty pracy
  2. Recenzja gry Total War: Warhammer II – Nowy Świat, stary Warhammer
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.