Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2019, 18:40

autor: Vergil

Larian Studios teasuje Baldur's Gate 3?! [aktualizacja]

Ekipa Larian Studios, czyli twórcy serii Divinity, przygotowuje się do ujawnienia nowego projektu. Istnieje szansa, że mowa o Divinity: Original Sin III lub… o Baldur’s Gate III, choć obecnie wiemy jedynie tyle, że w jego tytule znajdzie się rzymska „trójka”. [Aktualizacja: nowe przesłanki wskazują, że to jednak Baldur's Gate].

AllegroGG Wszystko dla Graczy

AKTUALIZACJA:

Wygląda na to, że Larian Studios w istocie może przygotowywać się do zapowiedzi gry Baldur’s Gate III. Jeśli bowiem pobierzemy ze strony internetowej tego zespołu plik z animacją „trójki” (zatytułowany „three.mp4”) i otworzymy go w notatniku, znajdziemy w nim odwołanie do pliku „BaldursGate_logo_III_retouched.png”. Pojawiają się w nim również odniesienia do firmy Wizards of the Coast, a także potwierdzenie, że owa enigmatyczna produkcja w istocie jest wspominanym poniżej Projektem Gustav.

Wszystko to można zobaczyć na załączonych obrazkach. W tej chwili nie pozostaje już chyba nic innego, jak czekać na oficjalną zapowiedź kolejnej części tej kultowej serii.

Czekaliście na Baldur’s Gate III? - Divinity: Original Sin 3 czy Baldur's Gate 3? Larian teasuje nowy projekt [aktualizacja – raczej to drugie] - wiadomość - 2019-05-30
Czekaliście na Baldur’s Gate III?
W takim razie chyba się doczekaliście. - Divinity: Original Sin 3 czy Baldur's Gate 3? Larian teasuje nowy projekt [aktualizacja – raczej to drugie] - wiadomość - 2019-05-30
W takim razie chyba się doczekaliście.

Oryginalna wiadomość

Zespół Larian Studios, któremu sławę przyniosła kultowa seria Divinity, najwyraźniej przygotowuje się do ujawnienia nowego projektu. Na oficjalnej stronie internetowej studia obecnie widnieje bowiem rzymska „trójka”, którą możecie zobaczyć na poniższym obrazku. Czyżby zatem ekipa zamierzała w niedługim czasie ujawnić trzecie Divinity: Original Sin? Jest to jak najbardziej możliwe, zwłaszcza że marka jest obecnie prężna jak nigdy przedtem – dość powiedzieć, że Divinity: Original Sin II potrzebowało nieco ponad dwóch miesięcy, by znaleźć milion nabywców. Niemniej, jest jeszcze inna możliwość – może bowiem chodzić nie o Divinity: Original Sin III, lecz o… Baldur’s Gate III.

Może to Divinity: Original Sin III, a może… Baldur’s Gate III? - Divinity: Original Sin 3 czy Baldur's Gate 3? Larian teasuje nowy projekt [aktualizacja – raczej to drugie] - wiadomość - 2019-05-30
Może to Divinity: Original Sin III, a może… Baldur’s Gate III?

Warto bowiem przypomnieć, że we wrześniu 2018 roku światło dzienne ujrzała plotka, wedle której ekipa Larian Studios miała nabyć prawa do marki Baldur's Gate. Na początku października z kolei zespół podzielił się pierwszymi informacjami na temat projektu Gustav, czyli swojego kolejnego dzieła, czerpiącego z dorobku serii Divinity, jednak wnoszącego również pewne nowości. Niedługo później swoje trzy grosze do tematu dołożył będący legendą branży gier wideo Brian Fargo, który stwierdził, że wie, kto pracuje nad Baldur's Gate III. Gracze założyli, że chodzi właśnie o ekipę Larian, jednak belgijskie studio kategorycznie zaprzeczyło tym pogłoskom. W teorii nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zespół próbował w ten sposób otoczyć swój projekt barierą ochronną i utrzymać go w tajemnicy jeszcze przez kilka miesięcy.

Tegoroczne targi E3 zbliżają się wielkimi krokami (oficjalnie rozpoczynają się 11 czerwca, choć będą je poprzedzać konferencje branżowych gigantów), więc istnieje spora szansa, że nawet jeśli w najbliższych dniach nie dowiemy się, co takiego chce nam przekazać ekipa Larian Studios, odpowiedź na to pytanie padnie właśnie w Los Angeles. Tymczasem osoby, którym tęskno do świata Divinity: Original Sin, mogą zainteresować się projektem Divinity: Fallen Heroes, czyli hybrydą RPG-a i taktycznej strategii, nad którą belgijskie studio pracuje wraz z ekipą Logic Artists.

  1. Oficjalna strona internetowa zespołu Larian Studios
  2. Recenzja gry Divinity: Original Sin II – RPG roku
  3. Divinity: Original Sin II – poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-30

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III