Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2018, 14:15

autor: AlexB

Baldur's Gate 3 od studia Larian? Belgowie zaprzeczają

Cykl Baldur's Gate powróci? Tak sugeruje Brian Fargo, który napisał na Twitterze, że wie, kto pracuje nad trzecią odsłoną serii. Według niedawnych plotek, może chodzić o belgijskie studio Larian. Sami zainteresowani jednak stanowczo zaprzeczyli.

Brian Fargo rozgrzał Twittera do czerwoności. Prawdziwa legenda branży zdradziła, że wie, kto zajmuje się produkcją trzeciej odsłony kultowego cyklu Baldur's Gate. Co prawda, nie podał on nazwy studia, lecz internauci bez cienia wątpliwości wskazują jednego kandydata - odpowiedzialne za serię Divinity Larian. Jeśli w tym momencie wpadliście w ekscytację, to musimy Was nieco uspokoić. Serwis Wccftech skontaktował się z przedstawicielami belgijskiej firmy, którzy stanowczo zaprzeczyli tym pogłoskom. Zajmują się oni obecnie tajemniczą produkcją o kryptonimie Project Gustav, która zostanie przedstawiona światu, gdy nadejdzie odpowiedni czas.

Baldur’s Gate III nadchodzi? Jeśli tak, to raczej nie będzie to dzieło studia Larian. - Baldur's Gate 3 od studia Larian? Belgowie zaprzeczają - wiadomość - 2018-10-07
Baldur’s Gate III nadchodzi? Jeśli tak, to raczej nie będzie to dzieło studia Larian.

Całe to zamieszanie zaczęło się na początku września bieżącego roku, kiedy to Swen Vincke, czyli prezes i założyciel Larian, zdradził w wywiadzie dla PCGamera, że ekipa rozpoczyna przymiarki do nowych produkcji. Minęło kilka tygodni, a na forum RPG Codex pojawił się post jednego z wieloletnich użytkowników, niejakiego Bestera, który poinformował, iż jego nowy kolega jest byłym pracownikiem belgijskiego studia i powiedział mu, że jego włodarze nabyli prawa do marki Baldur's Gate. Część osób uwierzyła w te rewelacje, inni potraktowali je jak zwykłą plotkę. Temat znów powrócił na początku października, gdy poznaliśmy więcej szczegółów związanych ze wspomnianym Project Gustav, który ma być RPG-iem opartym na charakterystycznej dla twórców serii Divinity mechanice. Wielu założyło z automatu, że chodzi o Original Sin III lub inną produkcję z uniwersum cyklu, jednak znaleźli się tacy, którzy zaczęli łączyć fakty. Machinę na dobre rozkręcił jednak przytoczony tweet Briana Fargo.

Kupno marki Baldur’s Gate znajduje się w sferze marzeń Swena Vincke. / Źródło: tvpowerplay - Baldur's Gate 3 od studia Larian? Belgowie zaprzeczają - wiadomość - 2018-10-07
Kupno marki Baldur’s Gate znajduje się w sferze marzeń Swena Vincke. / Źródło: tvpowerplay

Oczywiście wszelkie zaprzeczenia ze strony studia Larian mogą być jedynie zasłoną dymną. Lecz jeśli są one prawdziwe, to pojawia się pytanie, kogo na myśli miał Brian Fargo pisząc swoją wypowiedź na temat Baldur's Gate III? Będące jego dzieckiem inXile? A może odpowiedzialną za opracowanie „rozszerzonych edycji” dwóch pierwszych odsłon kultowego cyklu firmę Beamdog, która przymierzała się do projektu kontynuacji sześć lat temu? A może jeszcze inne studio? Na odpowiedzi na te pytania musimy poczekać.

Plotki na temat Baldur's Gate III krążą już od przeszło dekady. Żadne z nich nie okazały się prawdziwe. Fani serii wciąż jednak mają nadzieję na powrót na Wybrzeże Mieczy i przeżycie nowych przygód w niezwykłym świecie Zapomnianych Krain.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.