Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2018, 12:44

autor: Movis

EA przygląda się oskarżeniom Cristiano Ronaldo, Nvidia wypuszcza sterowniki pod DirectX Raytracing – wieści

Dziś piszemy o reakcji Electronic Arts na oskarżenia o gwałt pod adresem Cristiano Ronaldo w związku z grą FIFA 19 oraz sterownikach Nvidia przygotowanych na okazję październikowej aktualizacji Windowsa i premierą Raytracing API. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Electronic Arts zaniepokojone oskarżeniem Cristiano Ronaldo o gwałt

Piłkarskie gwiazdy imprezują w przepychu, lecz czy Ronaldo posunął się o krok za daleko? - EA przygląda się oskarżeniom Cristiano Ronaldo, Nvidia wypuszcza sterowniki pod DirectX Raytracing – wieści - wiadomość - 2018-10-06
Piłkarskie gwiazdy imprezują w przepychu, lecz czy Ronaldo posunął się o krok za daleko?

Choć najnowsza odsłona cyklu gier piłkarskich FIFA 19 wydaje się sprzedawać bardzo dobrze, to nad produkcją zbierają się ciemne chmury afery. Obecny na okładce gry Cristiano Ronaldo został bowiem oskarżony o gwałt przez kobietę z Las Vegas. Do zdarzenia miało dojść w 2009 roku, ale ofiara nie podała w tym czasie rysopisu agresora i miejsca przestępstwa (via The Guardian). Kathryn Mayorga po latach milczenia (które podobno miało też zostać opłacone przez gwiazdę piłki nożnej) zgłosiła się z informacjami do dziennika Der Spiegel, co z kolei sprawiło, że policja Las Vegas na nowo zajęła się starą sprawą.

Ronaldo zaprzeczył oskarżeniom, a firma Electronic Arts w oświadczeniu dla Eurogamer zapewniła, że będzie niezwykle dokładnie monitorować rozwój sytuacji i oczekuje od swoich ambasadorów zachowywania się zgodnie z wartościami koncernu. Gdyby zdecydowano się zmienić gwiazdę na okładce gry (i to po jej premierze na sklepowych półkach), byłby to niezwykły ewenement w długiej historii sportowej serii.

Nvidia – sterowniki 416.16 współpracujące z Raytracing API

Nvidia ściśle współpracuje z Microsoftem nad oprogramowaniem ze względu na swoje karty grafiki GeForce RTX. - EA przygląda się oskarżeniom Cristiano Ronaldo, Nvidia wypuszcza sterowniki pod DirectX Raytracing – wieści - wiadomość - 2018-10-06
Nvidia ściśle współpracuje z Microsoftem nad oprogramowaniem ze względu na swoje karty grafiki GeForce RTX.

Firma Nvidia właśnie wypuściła sterowniki 416.16 WHQL, które nadają status „Game Ready”… październikowej aktualizacji Windowsa 10. Firmware grafiki został przygotowany, by optymalnie działać z najnowszą łatką „okienek” oraz świeżym API DirectX Raytracing (DXR). Jest to kolejny krok we wprowadzaniu głośnej technologii na rynek konsumencki, bo komputery będą mogły teraz odtwarzać aplikacje w nią wyposażone. Nie wiadomo, który tytuł po raz pierwszy skorzysta z dobrodziejstw śledzenia promieni w czasie rzeczywistym udostępniając je graczom, ale wiele wskazuje, że może to być Shadow of the Tomb Raider lub Battlefield V.

Sterowniki pobrać możecie pod tym adresem lub za pomocą aplikacji GeForce Experience.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. Soulblight
 2. Naruto to Boruto: Shinobi Striker
 3. Northgard
 4. Overcooked 2: Rozgotowani

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Vertical Drop Heroes HD zwiastun #1
 2. The Surge: The Good, the Bad and the Augmented zwiastun na premierę
 3. Subdivision Infinity DX zwiastun #1
 4. Resonance of Fate 4K / HD Edition zwiastun #1
 5. Project Highrise zwiastun wersji konsolowej
 6. Nickelodeon Kart Racers zwiastun #1
 7. Mega Man 11 zwiastun na premierę
 8. Darksiders III Force Hollow
 9. Air Missions: HIND zwiastun na premierę