Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2018, 11:45

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano dodatek Space Race do strategii Surviving Mars

Zespół Haemimont Games i firma Paradox Interactive zapowiedziały Surviving Mars: Space Race, czyli dodatek do strategii o kolonizacji Czerwonej Planety. Rozszerzenie wprowadzi do gry m.in. konkurencyjne frakcje sterowane przez sztuczną inteligencję.

Dodatek ukaże się w przyszłym miesiącu. - Zapowiedziano dodatek Space Race do strategii  Surviving Mars - wiadomość - 2018-10-05
Dodatek ukaże się w przyszłym miesiącu.
SURVIVING MARS: SPACE RACE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Haemimont Games
  2. Wydawca: Paradox Interactive
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 15 listopada 2018 r.

Studio Haemimont Games zapowiedziało kolejny dodatek do Surviving Mars, czyli wydanej w marcu strategii ekonomicznej. Rozszerzenie otrzymało tytuł Space Race i ukaże się 15 listopada tego roku. W planach są wersje na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. Podobnie jak podstawowa wersja gry, DLC zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Dzięki dodatkowi gracze zmuszeni zostaną do walki z konkurencją podczas podboju Marsa. Na Czerwonej Planecie pojawią się inne kolonie, które kontrolowane będą przez sztuczną inteligencje. Zmusi nas to do rywalizacji o ograniczone surowce, jak i wyścigu o to, kto osiągnie pierwszy kamienie milowe w zasiedlaniu nowego świata.

Rywalizacja będzie ostra i pojawi się nawet opcja uprowadzania ludzi z innych kolonii. Z drugiej strony, nie zabraknie też możliwości handlu oraz wzywania pomocy i niesienia jej potrzebującym. Zabawę urozmaici także wprowadzenie losowych wydarzeń i anomalii zapewniających świeże wyzwania.

Surviving Mars: Space Race wzbogaci grę o dwóch nowych sponsorów w postaci Japonii oraz Brazylii. Zapewni nam to dodatkowe źródła finansowania kolonizacji, ale oba kraje mają mieć unikalne wymagania, które trzeba będzie zaspokajać podczas rozgrywki. Sponsorzy otrzymają także własne pojazdy i budynki.

Przypomnijmy, że podstawowa wersja Surviving Mars ukazała się 15 marca tego roku, równocześnie na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra została przyjęta dosyć ciepło. Wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 76% według serwisu Metacritic. Produkcja spodobała się również naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 8.0/10.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Surviving Mars – i ty możesz sterraformować Czerwoną Planetę!
  3. Surviving Mars - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.