Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS4XONE
Okładka Surviving Mars: Space Race (PC)

Surviving Mars: Space Race

Surviving Mars: Space Race to rozszerzenie do strategii Surviving Mars. Dzięki niemu na Czerwonej Planecie pojawiają się inne kolonie, kontrolowane przez sztuczną inteligencję, z którymi musimy rywalizować o surowce i sympatię sponsorów.

To jest dodatek do gry Surviving Mars.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | budowa miasta

Okładka Surviving Mars: Space Race (PC)

data premiery gry:

15lis2018

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Surviving Mars: Space Race do dodatek do utrzymanej w klimatach science fiction strategii Surviving Mars z 2018 roku. Zarówno rozszerzenie, jak i podstawową wersję gry opracowało bułgarskie studio Haemimont Games, mające na koncie również takie tytuły jak Tzar: The Burden of the Crown, Celtic Kings: Rage of War, Victor Vran, Omerta: City of Gangsters czy seria Tropico.

Mechanika

Space Race to klasycznie zrealizowany dodatek. Nie wprowadza więc żadnych rewolucyjnych zmian i zamiast tego koncentruje się na rozszerzeniu zawartości Surviving Mars o nowe elementy oraz opcje. Dzięki DLC gracze zmuszeni zostają do walki z konkurencją podczas podboju Marsa. Na Czerwonej Planecie pojawiają się inne kolonie, kontrolowane przez sztuczną inteligencję.

Obecność rywali sprawia, że musimy walczyć o ograniczone surowce. Ponadto powoduje to, że stajemy do wyścigu o to, kto osiągnie pierwszy kamienie milowe w zasiedlaniu nowego świata. Pionierzy są sowicie nagradzani przez sponsorów – kolonie znajdujące się w tyle nie mogą liczyć na żadne wsparcie. Rywalizacja jest ostra i pojawia się nawet opcja uprowadzania ludzi z innych kolonii. Z drugiej strony, nie zabrakło też możliwości handlu oraz wzywania pomocy i niesienia jej potrzebującym. Zabawę urozmaica także wprowadzenie losowych wydarzeń i anomalii zapewniających świeże wyzwania.

Ponadto Surviving Mars: Space Race wzbogaca grę o dwóch nowych sponsorów w postaci Japonii oraz Brazylii. Zapewnia nam to dodatkowe źródła finansowania kolonizacji, ale oba kraje mają także unikalne wymagania, które trzeba zaspokajać podczas rozgrywki. Sponsorzy ci otrzymali także własne pojazdy i budynki.

Tryby gry

Tak jak Surviving Mars, dodatek Space Race pozwala wyłącznie na zabawę w trybie dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Space Race jest dodatkiem niesamodzielnym, więc do zabawy wymaga pełnej wersji Surviving Mars. Rozszerzenie nie wprowadza żadnych ulepszeń w oprawie graficznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 46,99 PLN

Gry podobne do Surviving Mars: Space Race

Klasyfikacja PEGI Surviving Mars: Space Race

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Surviving Mars: Space Race

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-4150T 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 620 / Radeon HD 6450 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-5287U 2.9 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Zapowiedziano dodatek Space Race do strategii Surviving Mars
Zapowiedziano dodatek Space Race do strategii Surviving Mars

wiadomość5 października 2018

Zespół Haemimont Games i firma Paradox Interactive zapowiedziały Surviving Mars: Space Race, czyli dodatek do strategii o kolonizacji Czerwonej Planety. Rozszerzenie wprowadzi do gry m.in. konkurencyjne frakcje sterowane przez sztuczną inteligencję.

PC
PS4
XONE