Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2020, 11:22

autor: Entelarmer

Twórcy popularnej bijatyki przepraszają za głupi żart z Cyberpunk 2077

Studio Arc System Works wystosowało przeprosiny za niedawny wpis na Twitterze. Chodziło o żart z opóźnienia gry Cyberpunk 2077, który zdaniem twórców serii Guilty Gear był „niestosowny".

Opóźnienie Cyberpunka 2077 wywołało spore poruszenie w branży, zwłaszcza w kontekście doniesień o kulisach produkcji. Oczywiście Internet nie byłby Internetem, gdyby jego użytkownicy nie naśmiewali się z każdej możliwej sytuacji. Nie inaczej jest i tym razem, ale jeden z takich żartownisiów uznał, że posunął się za daleko. Mowa o twórcach popularnej serii bijatyk Guilty Gear. Studio Arc System Works przeprosiło za „niestosowny” wpis na Twitterze ze zmodyfikowaną wersją wzoru ogłoszenia stosowanego przez CD Projekt RED. Grafika została usunięta, choć zdążyło ją uwiecznić kilku internautów.

Przeprosiny mogą dziwić, bo żart – choć nie najwyższych lotów – nie wydaje się szczególnie obraźliwy. Ktoś mógłby wręcz podejrzewać, że wynika to z nacisków z zewnątrz. Tyle że jakoś inne studia nie kajają się ze identyczne parodie ogłoszenia Cyberpunka 2077, na przykład twórcy PayDay 2 oraz World of Warships. Niektórzy podejrzewali, że zespół Arc System Works uznał za „niestosowne” naśmiewanie się z sytuacji, która poskutkowała groźbami śmierci wobec twórców, a im samym zapewniła kolejne tygodnie intensywnej pracy.

Na rzeczywistą przyczynę może wskazywać HiFight z Twittera. Otóż obrazek miał spotkać się z krytyką japońskich mediów oraz internautów. Ci bowiem wytknęli studiu Arc System Works, że samo jakoś nie potrafi dotrzymać terminu premiery. Guilty Gear: Strive miało zadebiutować w tym roku, ale ostatecznie twórcy przesunęli datę wydania na kwiecień 2021 roku w związku z katastrofalnym stanem systemu poczekalni sieciowych. W tym kontekście naśmiewanie się z Cyberpunka 2077, który – przynajmniej na razie – zaliczył „zaledwie” trzytygodniowe opóźnienie (pomijając wcześniejsze obsuwy) z powodu działania na konsolach obecnej generacji, wydaje się nieco nie na miejscu.

Twórcy popularnej bijatyki przepraszają za głupi żart z Cyberpunk 2077 - ilustracja #1
Twórcy Guilty Gear naśmiewający się z opóźnienia innej gry i przepraszający za „niestosowny” wpis to dla części fanów świetny żart.

Nie wszyscy fani dzieł Arc System Works docenili te przeprosiny. Część z nich uważa je za niepotrzebne, a wielu ma za złe studiu, że nie zdobyło się na podobny gest, kiedy wcześniej zamieszczało inne „niestosowne” wpisy, na przykład mocno seksualizujące bohaterki z gier japońskiego dewelopera. Znaleźli się też tacy, według których ten wpis również jest żartem, rzekomo nawiązującym do usuniętego tweeta promującego mobilny tytuł firmy SNK oraz jej przepraszającej odpowiedzi. Jednak wydaje się to mało prawdopodobne, skoro Arc System Works usunęło zamieszczoną wcześniej parodię ogłoszenia CD Projekt RED.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.